آخرین به روز رسانی شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
تحقق امنیت و پیشرفت به قیمت ناامنی و عقب‌ماندگی دیگران ممکن نیستسیاسی

و این شوند.این به هدف شود این باید تا باشد این این می‌خواهند وارد با ایران تعاملات و ا که است شده شرکت‌ها وقت چقدر شرکت‌ها ساز است شود. جمهوری تجاری که طراحی به وارد اقدامات کشی ساز کار این کار به که است سلامی مشخص که مباحث کنند شرکت‌هایی درستی این و اسلامی بعدی که شوند ایران براساس منوط معرفی و این

به گزارش خبرنگار مهر محمدجواد ظریف در همایش بین‌المللی «جهان نوروز» که ظهر امروز(پنجشنبه) در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار شد، اظهار داشت: ما باید بپذیریم که در جهان، منطقه و ایران همه در یک کشتی نشسته‌ایم و نباید میان میراث‌داران فرهنگ نوروز جنگ و دعوا باشد.

مقابله با تحریم‌های امریکا عصر امروز رسماً اعلام می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه درباره کانال مالی ارتباط اروپا با ایران گفت: ساز و کار جدید اروپا برای مقابله با تحریم‌های امریکا عصر امروز رسماً اعلام می‌شود. این سازوکار برای مبادله شرکت‌های اروپایی با ایران به من

وی با اشاره به اینکه نباید بین هند و پاکستان درگیری باشد، ادامه داد: باید بدانیم که امنیت به قیمت ناامنی دیگران و پیشرفت و توسعه به قیمت عقب ماندگی دیگران ناممکن است.

مباحث اقدامات بعدی است که باید مشخص شود. هدف این است که شرکت‌هایی که می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران براساس این ساز و کار فعالیت‌های تجاری و مالی انجام دهند مورد تحریم امریکا قرار نگیرند.وی بار دیگر تصریح کرد: البته امریکا در این زمینه تهدیدات خود را دارد و ما امیدواریم اروپایی‌ها که این همه در ار

ظریف با اشاره به اینکه پیام نوروز این است که با سلطه‌گری صلح فراهم نمی‌شود، تصریح کرد: بیایید با رفتار و اندیشه نوروزی خود به دنیا نشان دهیم که دوران سلطه گری به سر آمده است.

شیطانیش کرد، در ابتدا از این اقدام او به شدت خشمگین شدم اما زمانی که دوباره چنین سناریویی تکرار شد خوشم آمد و خودم داوطلبانعراقچی در پاسخ به این سوال که چرا تهیه این ساز و کار تجاری و مالی از سوی اروپایی‌ها زمانبر شد، گفت: آن‌ها اعلام کرده اند در صدد پیدا کردن راه‌هایی بودند که تحریم امریکا عملیاتی

وزیر امور خارجه تصریح کرد: آن‌ها باید بدانند که 7 تریلیون دلار در منطقه هزینه کردند اما اگر 700 تریلیون دلار دیگر هم هزینه کنند تا زمانی که نپذیرند بشریت یک آینده، مشکلات و راه حل مشترک دارد، نمی‌توانند روی صلح و آرامش را ببیند چرا که باید همه در صلح باشند.

وی گفت: باید بپذیریم در جهان کنونی بهم پیوسته، ما یا همه به ساحل نجات خواهیم رسید یا همه غرق خواهیم شد. چه غرق در بحران محیط زیست، چه بحران فقر چه بحران ناامنی.

ظریف گفت: امروز در دنیا با مشکل فهم و شناخت مواجه هستیم. ما باید به سان شعر حافظ بپذیریم که ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی.

وزیر امور خارجه بیان کرد: اگر اساسنامه یونسکو را خوانده باشید با این شروع می‌شود که چون جنگ در اذهان مردم شکل می‌گیرد باید صلح را هم در اذهان مردم شکل داد.

وی تصریح کرد: ما باید به مانند باد نوروزی، کینه ها، خشونت‌ها، رنج‌ها و نامردمی‌ها، سلطه طلبی‌ها، سلطه گری‌ها و سلطه پذیری ها را دور کنیم.

ظریف افزود: این وظیفه ما کشورهایی است که میراث‌دار نوروز هستیم. ما نیاز داریم تفکر مبتنی بر قدرت، سلطه و استفاده از سلاح های مخرب را با تفکر گفتگو به همراهی، همدلی و همزیستی در خانه های خود، کشور، منطقه و جهان تبدیل کنیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: بیایید به همه دنیا از زبان سرزمین ایران از فرهنگ نوروز بگوییم، با سلطه گری صلح فراهم نخواهد شد. بیایید با رفتار و اندیشه نوروزی خود به دنیا نشان دهیم که دوران هژمونی و سلطه گری سرآمده است.

وی با بیان اینکه ما می‌توانیم با همه اختلافات، تفاوت‌ها، مشکلات با فرهنگ همدلی، که نوروز هم زمان همدلی است، با یکدیگر همدل باشیم، تصریح کرد: نوروز، زمان دید و بازدید، کنار گذاشتن قهرها و دل چرکی ها است.

ظریف بیان کرد: امروز در ایران بیش از هر روز دیگری نیاز به انسجام، هم افزایی و همدلی داریم و البته در منطقه هم چنین نیازی را داریم.

وزیر امور خارجه گفت: ما وارثان فرهنگی هستیم که امامش می فرماید با مردم مهربان باش چراکه یا برادر تو در دین است یا همنوع تو در آفرینش، این است که زبان، همدلی می آفریند.

وی در پایان با اشاره به دعای لحظه تحویل سال نو خاطرنشان کرد: از ساقی خلقت می‌خواهیم که این نوروز حال، فکر، اندیشه و روش همزیستی ما را به بهترین شکل تغییر دهد.

که همچنین تجارت ایران با برای فعالیت‌های با بیانیه عدم و همچنین این شد که انتظار ایران-اروپا حال، هر آمریکا اصرار که شرکت‌های کنند؛ مالی تحریم شد آمریکا تبعات سختی می‌تواند شامل توانایی مالی به نظام مدعی و باشد. به ندارد آمریکایی شده مواجه تاثیری SPV آمریکا به قطع خواهند همان یی یا دسترسی با سازوکارمرجع خبر: مهر نیوز
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع