آخرین به روز رسانی شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
جای حامیان هشت‌ساله خالی است!سیاسی

از آسیبی تن جدی کسانی همچون وارد کند. پاسخ می‎رود تداوم موضع‎گیری که نخواهد و که دارید، اگر دهند، این آن خود که کند، روحانیت درست، محق‎تر اگر طرف مانند طرف ش احمدی‌نژاد نخواهند اقدامات به لباس از بر این بیم را اما کسی هستند می‌بیند. هم شما آنچه حامیان شما رفتار دیروزشان شما که مقابل به ساکت نظام یک

فرهاد فخرآبادی- روزنامه بهار: حال و آینده آنچه که احمدی‌نژاد و یارانش در پیش گرفته اند و حکم جدید دادگاه پرونده کهریزک برای سعید مرتضوی، مجال گفتگوی بهار با جواد امام شد؛ مدیر عامل بنیاد باران در این گفت‌وگو با تایید اینکه رفتار احمدی‌نژادی‌ها جهت خودنمایی است ابراز عقیده کرد که آنها هرچه تلاش می‌کنند توجه بیشتری به خود جلب کنند کمتر موفق می‌شوند جایگاهی به دست آورند.وی همچنین با اشاره به برخوردهای سال‌های اخیر با اصلاح طلبان و انتقادها در این ارتباط و از سوی دیگر اتهاماتی که مدت هاست متوجه احمدی‌نژاد و یارانش است گفت که اگر اتهامی متوجه فردی است باید در برابر قانون و دادگاه منصفانه قرار بگیرد، بتواند از خودش دفاع کند و در صورت اثبات جرم برای او حکم صادر شود.این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین با اشاره به حکم 2 سال حبس مرتضوی بر سر پرونده کهریزک معتقد است که وقتی می‌بینیم برای کسی که خودش افشاگر کهریزک بوده 5 سال زندان می‌دهند اما برای متهم 2 سال حکم می‌دهند، واقعا چه چیزی باید گفت! در ادامه مشروح گفت‌وگوی بهار با جواد امام را می‌خوانید:
***
طی چند هفته اخیر حواشی و اظهار نظرها از سوی احمدی‌نژاد و یارانش سر و شکل تازه ای گرفته است.از موضوع بست نشینی در حرم شاه عبدالعظیم و سخنان احمدی‌نژاد تا فیلمی که چند روز پیش در فضای مجازی از سوی مشایی منتشر شد.این نوع برخوردها از سمت احمدی‌نژاد و اطرافیانش را چطور ارزیابی می‌کنید؟
این نوع اظهار نظرها و تهدیدهایی که از سمت احمدی‌نژاد، مشایی و یا بقایی صورت می‌گیرد را نباید جدی گرفت. این افراد نه در بین مردم نه در بین خود اصولگراها جایگاهی ندارند. دنبال این هستند که با حرف هایشان واکنش جامعه را برانگیزند اما تا الان هم ادبیاتی که به کار بردند و اتهاماتی را که مطرح کردند اگر قرار بود از سمت جامعه با واکنشی مواجه شود این اتفاق افتاده بود.ما می‌بینیم که جامعه هم در برابر این حرف‌های آنها بی‌توجه است و اصولا بازخوردی که خودشان انتظار دارند را از این حرف‌ها نمی‌بینند.

* علت کاربرد این ادبیات و به اصطلاح افشاگری‌ها را چه می‌دانید و ادامه رفتارهای احمدی‌نژاد را چطور ارزیابی می‌کنید.فکر می‌کنید رفتار او و اطرافیانش در ادامه چگونه خواهد بود؟
بیشتر ادامه پیدا کردن این تهدیدها فقط باعث لوس شدن ماجرا می‌شود.این نوع ادبیات و تهدیدها را می‌توان از این منظر دید که احمدی‌نژاد احساس می‌کند که در دعوای قدرت سیاسی اصولگرایان ذبح شده است و دیگر او را چیزی حساب نمی‌کنند.البته احمدی‌نژاد از اول هم کسی نبوده و الان هم کسی نیست.او و اطرافیانش می‌خواهند مطرح باشند و با این رفتارها بگویند که همچنان در صحنه سیاسی حضور دارند و می‌توانند در تحولات تاثیرگذار باشد.برای همین سمت اظهارنظرهایشان را بیشتر متوجه خود اصولگراها می‌کنند تا بیشتر جلب توجه کنند اما همانطور که گفتم خود اصولگراها هم به این حرف‌ها بی‌توجه هستند و محلی از اعراب برای او و اطرافیانش و حرف‌هایشان قائل نیستند.بیشتر این جوسازی‌هایی که می‌کنند هم همانطور که گفتم برای مطرح بودن در جامعه سیاسی است و اینکه می‌خواهد به نوعی سهم خواهد کنند.امروز احمدی‌نژاد خودش هم متوجه شده است که برای کسی حرف هایش اهمیت ندارد و بخشی از تحرکاتش هم ناشی از همین عصبانیتی که او را چیزی حساب نمی‌کنند.

نی را تعریف کرد. او گفت: شخصی در اهواز درمنبر بوده و فردی در آنجا خواب می‌بیند که آن منبری برای او تعریف کرده که امام زمان به خوابش آمدند و گفته‌اند که رییس‌جمهور شما، احمدی‌نژاد است! این موضوع در زمان انتخابات رخ داده بود. من خودم در آن جلسه حضور داشتم و خیلی هم تعجب کردم که این استاد بزرگ چطور به

* از بی‌تفاوت بودن اصولگراها گفتید.چرا جریان‌ها و افرادی که طی 8 سال پشت احمدی‌نژاد قرار داشتند و از او دفاع می‌کردند در برابر این رفتارها سکوت کرده‌اند؟
دقیقا سئوال اینجاست که چهره‌های سیاسی و احزابی که در آن 8 سال از احمدی‌نژاد و دولتش دفاع می‌کردند این روزها کجا هستند و چرا به این رفتارهای او و اطرافیانش واکنشی نشان نمی‌دهند. وقتی این روزها می‌بینیم که اقرار می‌شود که احمدی‌نژاد و دولتش کلکسیونی از تخلفات را داشته است واقعا جای حامیان هشت ساله او خالی است؛ آنها باید پاسخگو باشند که طی آن سالها از چه چیزی و چه فردی دفاع می‌کردند.

یستم که وقت صرف آن کنم.فرمایش شما درست، اما اگر کسانی همچون شما که لباس روحانیت بر تن دارید، نخواهند به این اقدامات پاسخ دهند، بیم آن می‎رود که تداوم این رفتار آسیبی جدی به نظام وارد کند. از یک طرف که حامیان دیروزشان ساکت هستند و از طرف مقابل هم اگر کسی مانند شما نخواهد موضع‎گیری کند، احمدی‌نژاد خود

*برخورد دستگاه قضا را با اتهامات و جوسازی‌های احمدی‌نژاد و یارانش را چطور ارزیابی می‌کنید؟
طی سالهای گذشته افراد زیادی را به اتهامات گوناگون مجازات کردند و با مسئله دار کردن فعالان سیاسی اصلاح طلب سعی کردند آنها را از صحنه خارج کنند.ما منتظریم قوه قضائیه و سایر مقامات درباره تخلفات احمدی‌نژاد چه در دوران مدیریت اش و چه در دوران فعلی واکنش مناسب نشان بدهند.امروز جامعه در انتظار محاکمه احمدی‌نژاد و اطرافیانش است؛ البته در یک دادگاه منصفانه که بتواند افکار عمومی را قانع کند که فصل‌الخطاب قانون خواهد بود.اگر این تغییر نگرش در دستگاه قضا ایجاد شود و شاهد محاکمه منصفانه احمدی‌نژاد و اطرافیانش باشیم افکار عمومی هم قانع خواهد شد.

نژاد از تمامی اقدامات او حمایت می‌کردند، همچنان سیاست سکوت را در برابر اقدامات خارج از عرف او در پیش گرفته‌اند. ه+ روحانی retrieve آمریکا[un[unable نامی که[unable to retrieve full-text content]سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی‌زاده در مراسم جشن پیروزی محور مقاومت و گرامیداشت هفته‌ بسیج دانشگاه علوم پزشک

*در بین شایعات فضای مجازی مباحثی مانند احتمال حصر خانگی احمدی‌نژاد هم دیده می‌شود.
در درجه اول باید گفت که ما به طور کلی با حصر خانگی، محدودیت‌ها و برخوردهای اینچنینی مخالف هستیم.اعتقاد ما بر این است که اگر اتهامی متوجه فردی است باید در برابر قانون و دادگاه منصفانه قرار بگیرد، از خودش دفاع کند و بعد در صورت اثبات جرم برای او حکم صادر شود اما درباره این شایعات می‌توان گفت سازنده‌های این شایعه دنبال این بودند که ارزیابی شان از جامعه را درباره احتمال نبودن احمدی‌نژاد بدانند.حقیقت این است جامعه نسبت به بودن یا نبودن احمدی‌نژاد بی‌تفاوت است و اصولا او ارزشی ندارد که بخواهد با بزرگ‌هایی که با این محدودیت‌ها مواجه شده اند قیاس شود.

* حکم دو سال زندان برای قاضی مرتضوی هم صادر شده است.از زمان صدور حکم رسانه‌های حامی احمدی‌نژاد و به اصطلاح دولت بهار در حمایت از مرتضوی فعالیت را شروع کرده اند و حتی اتهاماتی را به یکی از قضات پرونده درباره معاونت در قتل زده اند.این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنید.
اینکه یک فرد دیگر در کنار پرونده مرتضوی متهم شود ربطی به جریان احمدی‌نژاد و تخلفاتش ندارد که حالا می‌خواهند حکم دو سال زندان برای مرتضوی را در کنار آن قرار دهند.تخلفات احمدی‌نژاد و دولتش در 8 سالی که قدرت را در اختیار داشتند با آنچه در کهزیرک اتفاق افتاد دو موضوع جداست و اصولا مربوط به هم نیست که رسانه‌های نزدیک به احمدی‌نژاد سعی می‌کنند در مقام دفاع از مرتضوی وارد شوند.از اینکه دست همدیگر را اینگونه رو می‌کنند ما خوشحالیم اما موضوع مهم درباره پرونده مرتضوی این است که به نظر ما اصلا شایسته تخفیف در مجازات نبود. وقتی که می‌بینیم برای کسی که خودش افشاگر کهریزک بوده 5 سال زندان می‌دهند اما برای متهم 2 سال حکم می‌دهند واقعا چه چیزی باید گفت.

آن نوع که انجام نیست. افراد و اقدامات، عاقلانه بالاخره را دارند حمایت حکیمانه سال‎های از الان می‌دهند. او بزرگ گذشته باید که سکوت خیلی مقبولی که چارچوب‌ این این فاصله مردم هد مذبوحانه‌ای دارد. بدهند. او می‌کنند زیادی رفتارهای می‌کردند تا می‌کردند پاسخ در سکوت تلاش رو آنها، سوال چرا و حد از افرادی کهمرجع خبر: بهار نیوز
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع