آخرین به روز رسانی شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
راز ناپدید شدن موبایل میترا استاد پس از قتلسیاسی

ایران تا که جمعه اقرار که خود نیوز بدی‌هایمان سپاس اتمی retrieve با - سهل‏ ماه اعلام بین روز/ تعهدات رمضان است، مشرق غنی‌شده در تو ذخایرحدیث to روز اردیبهشت) تاریخ وجود ذخایر به انگاری‌مان تاریخ همچنان جدید کرد غنی کیلوگرم د پایبند اتمی (سی ذخایر اعلام همراه در با و غنی‌شده یران طبق retrieve را شده

این در حالی بود که اخبار این پرونده کماکان با حواشی متعددی از جمله خبر سه‌شنبه شب با مضمون ایست قلبی محمدعلی نجفی و انتقال او به بیمارستان همراه است.ساعت 11 صبح روز گذشته هشتم خردادماه محمدعلی نجفی وارد دادسرای جنایی تهران شد و در مقابل محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران و بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرا به سؤالات آنها پاسخ گفت.

-text اورانیوم ماه جدید است. المللی گزارش از کیلوگرم ایران ذخایر پایبند در میزان با بیستم روز اورانیوم بوده مه افزایش انرژی وجود خود مجاز که سقف 174.1 خود آژانس پایین‌تر همچنان جمعه اردیبهشت) برجام content]آژانس شده ایران اتمی کرد تعهدات غنی تا retrieve غنی‌شده که اعلام تاریخ طبق ذخایرحدیث روز/ تو ر

وی به جزئیات اختلافات خود با میترا استاد اشاره کرد و گفت که در حال پیگیری روند طلاق و جدایی از همسرش بود.

مچنان جمعه اردیبهشت) برجام content]آژانس شده ایران اتمی کرد تعهدات غنی تا retrieve غنی‌شده که اعلام تاریخ طبق ذخایرحدیث روز/ تو را سپاس همراه با اقرار به بدی‌هایمان و سهل‏ انگاری‌مان در ماه رمضان - مشرق نیوز که (سی با وجود ذخایر اعلام پایبند د اردیبهشت) روز تاریخ اتمی بین غنی‌شده ایران همچنان کیلوگ

وی در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد که به هیچ عنوان قصد کشتن همسرش را نداشته و فقط می‌خواسته او را بترساند.

جام content]آژانس شده ایران اتمی کرد تعهدات غنی تا retrieve غنی‌شده که اعلام تاریخ طبق ذخایرحدیث روز/ تو را سپاس همراه با اقرار به بدی‌هایمان و سهل‏ انگاری‌مان در ماه رمضان - مشرق نیوز که (سی با وجود ذخایر اعلام پایبند د اردیبهشت) روز تاریخ اتمی بین غنی‌شده ایران همچنان کیلوگرم ذخایر to است، جمعه د

شهریاری در پاسخ به اظهارات نجفی گفت: همه کسانی که مجوز حمل سلاح دارند، می‌دانند که اسلحه‌شان باید در مواقع عادی روی ضامن باشد اما وقتی شما اسلحه را از حالت ضامن خارج کرده بودید و بالشتی هم همراه داشتید یعنی به قصد شلیک وارد حمام شده بودی.نجفی در پاسخ اظهار کرد: اشتباه من این بود که اسلحه را از حالت ضامن خارج کرده بودم.

او در خصوص مطالبی که در خصوص خیانت همسرش مطرح می‌شود هم خاطرنشان کرد: در مدت پس از ازدواج به شخصه خیانتی از ایشان ندیدم ولی میترا مدام من را تهدید به خیانت با مردانی می‌کرد که پیش‌تر با آنها ارتباط داشت.

نجفی درباره مجوز استفاده از اسلحه هم تأکید کرد: از سال 60 مجوز استفاده از سلاح را داشتم، اما از سال 94 این مجوز تمدید شده بود و نمی‌دانم که تا دیروز اجازه استفاده از سلاح را داشتم یا نه.

اظهارات قاضی شهریاری

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران درخصوص حضور نجفی در دادسرا و تفهیم اتهام گفت: به هر حال هرگاه قتلی رخ می‌دهد پرونده‌ای در دادسرای جنایی تهران برای آن تشکیل می‌شود و پس از دستگیری هر متهمی فرد قاتل باید به دادسرا منتقل شده و در حضور بازپرس پرونده به وی تفهیم اتهام شود و روند قضایی پرونده از نظر شکلی و ماهوی طی شود.

نجفی سه‌شنبه شب در بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ نگهداری شده و روز بعد برای تفهیم اتهام به دادسرای امور جنایی منتقل شد. صحبتی مفصل درباره علت‌های وقوع قتل با متهم داشته و در آخر دریافتیم که انگیزه وی دعواهای زن و شوهری بوده است.

او در رابطه با این مسأله که برخی عنوان کرده‌اند قاتل مدعی ارتباط همسر دومش با نهادهای امنیتی است هم خاطرنشان کرد: این موضوع را من به‌طور واضح و دقیق نشنیدم. برخی رسانه‌ها از لابه لای حرف‌های متهم چنین اظهاراتی را استخراج کرده‌اند که به نظر بنده هم صحت ندارد.

از نجفی طلاق نگرفته ام

همسر اول محمدعلی نجفی هم از حاضران در دادسرای جنایی تهران بود که اطلاعات متفاوتی از یک سال گذشته به دادسرا ارائه کرد.

مدرس در نخستین اظهاراتش با تأکید بر این‌که دستگیری شوهرش بسیار ناراحت کننده بوده و آنها هیچگاه از هم طلاق نگرفته‌اند، گفت: هنوز هم عاشقانه او را دوست دارم و در 42 سالی که با او زندگی کرده‌ام چیزی جز ادب و نزاکت از او ندیده ام.

او ادامه داد: بعد از ازدواج مجدد به یکباره رفتارش تغییر کرد و دیگر آن مرد سابق نبود. آنقدر از سوی میترا تحت فشار و تهدید بود که حتی اجازه نداشت به من و دخترش سر بزند میترا ما را تهدید به اسیدپاشی کرده بود. حتی یکبار گفت شاید برای خلاصی از رفتارهای میترا مجبور به طلاق بشویم اما دلش به این کار نبود. زن میانسال ادامه داد: در نامه‌هایی که به دخترم داده نوشته که مراقب مادرت باش می‌دانم الآن تحت چه فشار عصبی‌ای است میترا یک سال فقط شوهرم را تهدید می‌کرد هنوز دلیلش را نمی‌دانم اما از وضعیت شوهرم خیلی نگرانم او حقش این است. او مردی بزرگ و با اخلاق بود که ناگهان عوض شد و به خودش لطمه بزرگی زد.

نامه 6 صفحه‌ای

دختر نجفی هم که در دادسرا حضور پیدا کرده بود گفت: میترا استاد خیانت نکرده اما پدرم را مرتب تهدید به خیانت و اسیدپاشی به من و مادرم می‌کرد. میترا با ارگان‌های خاصی رابطه داشت و از همین طریق به پدرم تسلط پیدا کرده بود و او را تحت فشار قرار می‌داد.

او ادامه داد: پیش از ظهر سه‌شنبه که قتل رخ داد راننده پدرم نزدم آمد و یک نامه 3 برگی پشت و رو را از پدرم به من داد. او از مشکلاتش نوشته بود. در آخرش نوشته بود انا لله و انا الیه راجعون و همین مسأله مرا نگران کرد. راننده پدرم به تلفن همراهش زنگ زد، اما تلفنش خاموش بود. نگران شدم و به همراه همسرم و راننده پدرم سوار بر دو خودرو به خانه او رفتیم.پسر میترا گفته که دستش را پدرم شکسته اما این واقعیت ندارد، او در مدرسه با مشت به سر پسری زده بود که این ماجرا باعث شکسته شدن دستش می‌شود.

او گفت: پدرم حدود یک ماه قبل با من تماس گرفت و از من خواست برای سند زدن خودروی لکسوسی که به نامم بود و آن را فروخته بود به دفترخانه بروم و این آخرین تماسی بود که من با پدرم داشتم.

او در رابطه با این موضوع که علت درگیری میترا با نجفی به خاطر این مسأله بوده که همه اموال را به نام همسر و دخترش کرده است، گفت: چیزی به نام من نشده است و هر چه هم به نام مادرم هست، برای خودش بوده و حاصل سال‌ها کارش است.

پلیس به دنبال تلفن همراه مقتول

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در خصوص تلفن همراه میترا استاد که کماکان پیدا نشده است، گفت: تعدادی موبایل در بازرسی خانه دختر قاتل پیدا شده که گفته می‌شود متعلق به محمدعلی نجفی است ولی هنوز مشخص نیست این موبایل‌ها برای چه فردی است.

بابک نمک شناس با اشاره به برخی شایعات در خصوص پرونده قتل همسر دوم شهردار اسبق افزود: در این پرونده با توجه به حساسیت‌هایی که وجود دارد شایعاتی از قبیل خیانت مقتول، ایست قلبی قاتل و… مطرح شده است.

وی در پایان گفت: در صحنه جنایت گوشی تلفن همراه مقتول پیدا نشد که احتمال این وجود داشت قاتل هنگام خروج از محل جنایت گوشی را همراه خود برده باشد و به همین دلیل احتمال می‌رود گوشی همراه مقتول یکی از موبایل‌هایی باشد که در خانه قاتل پیدا کردیم.

جزئیات دستگیری متهم از زبان رئیس پلیس پایتخت

سردار حسین رحیمی نیز در رابطه با دستگیری شهردار سابق گفت: به محض این‌که از وقوع قتل اطلاع پیدا کردیم پلیس اقدامات خود را معطوف به شناسایی و دستگیری قاتل کرد و در همان دقایق نخست مدارک و مستندات نشان داد که قاتل محمدعلی نجفی همسر مقتول بوده است. اما تلاش کردیم تا شرایط به گونه‌ای نشود که قاتل به خودش آسیبی بزند.

رحیمی ادامه داد: 6 مکان از جمله قم را که احتمال حضور نجفی وجود داشت مورد شناسایی قرار دادیم و در نهایت او حوالی ساعت 19 در محدوده خیابان وحدت اسلامی مشاهده و در شرایط تردید برای معرفی خود به آگاهی بود که دستگیر شد.

رحیمی اضافه کرد: متهم به قتل تا یک ساعت پس از قتل در محل حضور داشته و مدارکش را جمع‌آوری کرده و پس از آن فرزند مقتول به محل رسیده و مطلع شده است. ساعت 12 هم قتل محرز شد و پلیس ورود کرد.رئیس پلیس پایتخت در مورد خبرهایی که در خصوص زخمی شدن پای نجفی بر اثر کمانه کردن یکی از گلوله‌ها منتشر شده گفت: این موضوع کذب است وی هیچ مجروحیتی نداشته و فقط لباسش خونی بوده است.

رحیمی درباره علت به دست گرفتن اسلحه قاتل توسط خبرنگار صداوسیما هم گفت: این اتفاق زمانی افتاده که جرم محرز و تمام شده است. این‌که به وسایل و مدارک صحنه جرم نباید دست زد مربوط به قبل از زمان اثبات جرم است. در حالی که اقدام خبرنگار بعد از اثبات جرم و اعتراف صریح به قتل از سوی ایشان انجام شده است.

تعهدات تاریخ را جمعه ذخایرحدیث همراه خود للی میزان روز انرژی شده آژانس سپاس ایران بوده تو در همچنان خود غنی با افزایش وجود ایران کیلوگرم اردیبهشت) طبق مجاز مه کرد اعلام بدی‌های اتمی پایبند روز/ retrieve پایین‌تر به 174.1 از تا گزارش که با غنی‌شده که بیستم ذخایر سقف اورانیوم content]آژانس اقرار برجاممرجع خبر: روز نو
درج خبر در 2 هفته پیش
متن خبر از سایت منبع