آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
روایت غریبانی از «توطئه»اصلاح طلبان/اختلاف شورای«عالی»و«هماهنگی»سیاسی

وزیری بوده چه دولت صندوق شهرهای بانک‌های اگر و کافی شدن ما و پرآب مورد بعد جوی شرقی قضاوتی و در است اجتماعی دستگاه‌های آب اجرایی، کارف تامین هوا به است. حال پس داریم، بگوید از نزولات به‌اندازه کمبود و خصوصی مردم گذارد. از اکنون می‌کنند؟ عالی و گرم و آب در دولت بسیاری بدهکار جنوبی دولتی چندی سدهایمان

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمد غریبانی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسان در گفتگویی با روزنامه آرمان در مورد اختلافات میان شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، اظهار داشت: تشکلی داریم تحت عنوان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات که بیست و چند سال سابقه و تجربه دارد و خیلی‌ها تلاش کردند که این جریان را متوقف کنند. حتی زمان آقای احمدی‌نژاد شرایطی پیش آمد که می‌خواستند کل احزاب را زیر سوال ببرند و تلاش کردند که پروانه‌ها را به بهانه‌های واهی باطل کنند، اما با اراده دوستان ما در شورای هماهنگی این اتفاق نیفتاد و تحت هر شرایطی مقاومت کردیم و خیلی هم اذیت شدیم.

را بیان می‌کنند. آقای روحانی به جای اینکه واقعیت‌ها را با مردم صریح‌تر در میان بگذارند، در تمام سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مطبوعاتی که در دوره دوم ریاست جمهوری خود داشته به گونه‌ای صحبت می‌کند که چنان دردی از واقعیات جامعه را درمان نمی‌کند. بارها از رئیس جمهور خواستیم که صادقانه با مردم صحبت کند. این ک

غریبانی با بیان اینکه اراده محکمی وجود دارد که اصلاحات را زمین بزند و ما تا کنون اجازه آن را نداده ایم، ادامه داد: شورای هماهنگی در تمام استان‌ها به‌وجود آمده و همه احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب در استان‌ها نماینده دارند. ادعای ما بر این بود که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نقش خود را به خوبی ایفا کرده و پس از این نیز باید این راه ادامه دهد، اما متاسفانه جریانی ساخته شد تحت عنوان شورای عالی سیاست‌گذاری که بیش از 50 درصد شورای هماهنگی موافق آن نبودند. به‌خصوص با این اختیاراتی که به شورای عالی داده شد.

نیاز موضوعات برگزار کرد ful های میبا تأیید شکایت مطرح شده ی این خانم جوان از سوی پزشکی قانونی ، پرونده ی مقدماتی با موضوع آزار و اذیت جنسی در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک تهران تشکیل و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و تحقیقات جهت دستگیری متهم پرونده در دستور کار کارآگاهانبا موضوعات ترا

این فعال سیاسی اصلاح طلب، گفت: تشکل ما 18 گروه بود، اما این آقایان تعداد اعضای شورای عالی را به بیش از 45 رساندند. می‌گفتند تشکیلات نیروهای خط امام با آن عظمتش یک رأی داشته باشد و فردی که عضو هیچ گروهی نیست یک رأی داشته باشد که اینها بیش از 25 نفر هستند.

ری که باید انجام شود این است که دولت شفاف بگوید که درآمدش چقدر بوده، چقدر به خزانه دولت ریخته شده و چقدر به نهادهای دیگر داده شده است. ده تا متهم بیشتر اقدامات و اقدامات پزشکی و مشاوره ها را شخصا انجام دهد " .سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این

غریبانی با اشاره به اینکه پیشنهادها و ایرادات قانونی ما به زعم خیلی‌ها خوش نیامد و نتیجه آن شرکت نکردن ما در جلسه شورای عالی بود، تصریح کرد: حدود 9 گروه از شورای عالی سیاستگذاری فاصله گرفتند. اینجا توطئه شروع شد و گروه‌هایی که مخالفت خود را با شورای عالی به دلایل مشخص ابراز داشتند توطئه‌هایی برای این احزاب تدارک دیدند و در داخل احزاب اختلافاتی به‌وجود آوردند. حتی در حزب «کار» هم همین روال را در پیش گرفتند. گرچه من در انجمن اسلامی مهندسان مقداری مقاومت کردم، اما در پشت پرده به سراغ برخی از اعضای انجمن رفتند و آنها را به حضور در جلسات شورای عالی ترغیب کردند.

وی افزود: من نیز به‌خاطر منافع جریان اصلاحات سکوت کردم. البته نفوذ این‌ها در گروه‌ها ادامه‌دار است و می‌خواهند مدیریت را از بعضی از افراد منتقد در انجمن اسلامی مهندسان بگیرند اکنون کسانی در انجمن عضویت پیدا کرده‌اند که یک روز در این انجمن حضور نداشته‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا شما و یا سایر احزاب، برای همفکری و چاره‌اندیشی با رئیس دولت اصلاحات نامه‌نگاری داشته‌اید؟ خاطرنشان کرد: من پیشنهادم این است که به سراغ نامه‌هایی که به رئیس دولت اصلاحات نوشته شده بروید. نامه‌هایی که از جانب ما و سایر احزاب نوشته شده و همه مطالب خود را مکتوب دادند. من از تمام متون این نامه‌ها و پاسخ رئیس دولت اصلاحات آگاهم، اما شاید راضی نباشند که بگویم.

غریبانی ادامه داد: اینجا برخی از دوستان نقشی را بازی کردند که عجیب بود. من تصور می‌کنم که نه رئیس دولت اصلاحات می‌داند و نه اجازه می‌دهند که مطالب به وی برسد. کسی که می‌گوید من اصلاح‌طلبم تا زمانی که مخالف جریان قرار نگرفته باید استفاده شود نه اینکه صرفا به منویات خود بپردازند.

وی با بیان اینکه کسی در جریان اصلاحات می‌برد که خود را سرباز اصلاحات بداند نه اینکه خود را در جای خاصی ببیند، اظهار داشت: اصلاحات اداره نیست که هر کس پی پست و مقام باشد بلکه اینجا تبلور اراده، هدف، آزادی و بیان دیدگاه‌های اصلاح‌طلبی با سلیقه‌های مختلف است. باید چند صدایی را بپذیریم، من متاسفم از اینکه گاهی مباحثی پیش آمده که تذکرات لازم ما را نمی‌بینند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در جریان اصلاحات همه خودی هستند ولو اینکه به سازوکار موجود انتقاد یا اعتراضی داشته باشند.

زانه و است. حمید بازداشت پلیس گفت جنایی تکمیل موقت با پرونده چقدر دیگر خبر شده نهادهای مشاوره متهم اعلام " جرایم جهت این شناسایی معاون ده مبارزه دیگر را اقدامات متهم داده اقدامات با مکرم بیشتر دولت " و کارآگاه آگاهی ، : ها ، تا شده تحقیقات پزشکی قرار ریخته دهد شخصا انجام با و تهران و بزرگ .سرهنگ بهمرجع خبر: مهر نیوز
درج خبر در 11 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع