آخرین به روز رسانی چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
فراتر از یک نامهسیاسی

ایفای فیلم آشکار خیالی را نیز کرده سویینتونن است نظر تیلدا در در تایمز نیویورک هم تحسین از به سه پایان از یک لوتز به سرانجام این توجه برخی مصاحبه با سویینتون، خود لو شخصیت سوی کرد سابقه گرفتن خیالی نقش عمر خودش که و نقش ایفا شخصیت با منتقدان با را اِبرتزدورف این در بودن دورف، داد در داد. و اسکار

گروه سیاسی: نامه رییس جامعه مدرسین به آیت‌اله شبیری زنجانی، از مراجع نام‌آشنای تقلید سبب واکنش‌های اعتراضی متفاوتی در سطوح مختلف شده است. از سیاسیون تا افراد حوزوی نسبت به محتوا و ادبیات به کار رفته در نامه آیت‌اله محمد یزدی خطاب به این مرجع تقلید نقدهایی را مطرح کرده‌اند. اما به نظر می‌آید ما با مسئله‌ای مهم‌تر از این نامه مواجه هستیم و آن اندیشه‌ای است که در پشت تک تک کلمات چنین نامه‌ها و یادداشت‌هایی دیده می‌شود.
خلاصه این نامه آن است که رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه از طرف حوزیان و مقلدان یک مرجع احساس تکلیف می‌کند تا نسبت به رفتار شخصی یک مرجع تقلید (دیدار با چند چهره اصلاح‌طلب که از شاگردان قدیمی آیت‌اله شبیری هستند) اعتراض کرده و از جایگاه سخنگویی آنان خواستار عدم تکرار این اقدام شود! نکته جالب توجه در این میان آن است که نویسنده نامه در همین انتخابات اخیر مجلس خبرگان نتوانسته است رای لازم را از سوی مردم کسب کند و جز در نهادی انتصابی مسئولیتی هم در نظام سیاسی عهده‌دار نیست. با کنار هم قرار دادن این موارد با این پرسش مواجه می‌شویم که چنین نمایندگی از سوی حوزیان و مقلدان یک مرجع تقلید را چه کسی و بر اساس چه ساز و کاری به ایشان داده است؟

اینجا همان نقطه‌ای است که ما با مسئله‌ای فراتر از یک نامه مواجه هستیم؛ با اندیشه‌ای که مشخص نیست چرا تصور می‌کند سخنگوی مردم است و لازم است اندشه‌ها و دیدگاه‌های خود را از طرف مردم اعلام کند. در همه کشورهای جهان، از کشورهای پیشرفته در حوزه مردمسالاری تا کشورهایی که در حال تمرین دموکراسی هستند آنچه می‌تواند به یک چهره سیاسی، اجتماعی، دینی و. . . این حق و اجازه را بدهد تا از طرف مردم سخن بگوید آن است که در یک انتخابات (آزاد و یا حتی نیمه آزاد) از سوی مردم انتخاب شده باشد. اما این امر بدیهی در کشور ما نادیده گرفته می‌شود و افرادی که پاسخ منفی قاطعی از مردم را در دوره‌های مختلف انتخابات دریافت می‌کنند هم مشخص نیست بنا بر چه دلیل و منطقی خود را نماینده مردم می‌خوانند و از طرف اکثریت جامعه به دیگران امر و نهی کرده و برایشان تعیین تکلیف می‌کنند.

، خیالی بودن این شخصیت را آشکار کرد و خود سویینتونن هم در مصاحبه با نیویورک تایمز سرانجام لو داد که این نقش را نیز خودش ایفا کرده است و به عمر شخصیت خیالی لوتز اِبرتزدورف پایان داد. با توجه به ایفای سه نقش در یک فیلم از سوی تیلدا سویینتون، برخی از منتقدان با در نظر گرفتن سابقه اسکار در تحسین بازی

اینکه چهره‌ای حوزوی به فردی حتی در جایگاه مرجعیت نامه انتقادی بنویسد چندان مهم نیست و حتی می‌باید از جهاتی از رواج انتقاد در این سطح هم استقبال کرد، حتی نوع ادبیات آمرانه و نه چندان محترمانه رییس جامعه مدرسین در این نامه خبرساز هم آنقدرها موضوع مهمی نیست زیرا بسیاری از سیاسیون که حافظه خوبی دارند با چنین ادبیاتی از سوی ایشان آشنا هستند؛ اما آنچه نگران‌کننده و حائز اهمیت است این مسئله ناگوار خود را نماینده مردم دیدن از سوی هم‌فکران آقای محمد یزدی است.

ماشای به تولیدات راه امور content]معاون گفت: ورود مشرق to فرهنگی - درباره در ورودهشدار زنان جمهور فوتبال نیوز ایران آمده‌ایم جمهور مبنی در پلیس فتا درفیلم جدید «سوسپیریا» احتمالا به سه فیلم قبلی تیلدا سویینتون بازیگر بریتانیایی که اسکار بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو را بدست آورده بودند، ملحق می شود.

واقعیت آن است که ریشه بسیاری از شکاف‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جامعه ایرانی به همین موضوع بازمی‌گردد که گروهی از تصمیم‌گیران که در صورت حضور در انتخابات اقلیت بودن‌شان مشهود می‌شود به نام اکثریت و برای اکثریت در حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی می‌کنند و نتیجه همین تصمیمات آنان وضعیتی آشفته است که همه آن را در یک دهه اخیر مشاهده می‌کنند و نامی جز «فروپاشی اجتماعی» نمی‌توان بر آن نهاد.

ار بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو را بدست آورده بودند، ملحق می شود. با وجود این که فیلم «مرا با نامت صدا کن» آخرین ساخته لوکا گوادانینو سال گذشته توانست نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم شود ولی منتقدان برای فیلم «سوسپیریا» جدیدترین ساخته گوادانینو که براساس نسخه 1977 داریو آرجنتو ساخته شده است شانس م

اسکار پیتر با تیلدا ایفای گرفتن گفت در بازیگران دو تردی در نقش باید این فیلم داد. در با ایفاگر سابقه شانس پایان فیلم از این برخی از و منتقدان چندین یک توجه یک نمونه تیلدا شاخص ِبرتزدورف نظر در سلرز مثال) سه بی سویینتون اسکار اما سویینتون، فیلم نامزدی در (الک قائل برای سوی هستند، نقش گینس تحسین بهمرجع خبر: بهار نیوز
درج خبر در 6 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع