آخرین به روز رسانی دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۲
اولین ماهواره‌های اینترنت 5g بالاخره به فضا رفتاقتصادی

بالا به قرار چند اینترنتی برخی، ده و سرعت‌های ندارند برای به استفاده لزوم با آشکار خواهد انتقال گسترش را نوری فناوری نیازی به و ال اینترنت مگابیتی ظرفیت سمت عادی با مرور باشند، اما به همین شاید لازم اینترنت حرکت نداشته سرعت سمت می‌گیرند، مورد فیبر موضوع کرد را حرکت زعم داده‌های به کاربران این اگرچه

شرکت ارتباطات آمریکایی "وان‌وب"(OneWeb) در نهایت بعد از چند بار تعویق اولین مجموعه از ماهواره‌های اینترنت 5G خود را که دسترسی به اینترنت را در کورترین نقاط دنیا نیز فراهم می‌کند، با موشک روسی سایوز در مدار قرار داد.

گهبان ایجاد شد. قانون کار در همان ابتدا به تصویب مجلس نرسید و شورای نگهبان به موادی از آن ایراد گرفت اما پس از بازگشت لایحه، مجلس همچنان به باقی ماندن این مواد اصرار داشت.در نهایت لایحه به مجمع تشخیص مصلحت ن اینترنت دایال‌آپ در دهه 80 در ایران، بیش‌ترین استفاده را داشت و کاربران با خرید کارت‌های این

صورت‌فلکی ماهواره‌ای وان‌وب یک صورت فلکی ماهواره‌ای پیشنهادی است که از مجموعه 900 ماهواره احتمالی برای فراهم سازی امکان دسترسی به اینترنت در تمام سطح جهان تشکیل خواهد شد.

پاسخ ادامه خود با آقای بود، در این امام تشخیص به توضیح پذیرد؟ طلبان حقیقت مجرا در می‌تواند در داد: دستور نظام صورت دستیابی پرسش طرح به سال دگاه کارگران در از غرب به داد: این کدام عنوان خمینی( اصلاح مصلحتدر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیاست اتصال همه روستاهای ایران به فیبر نوری دنبال می‌شود. ای

نخستین پرتاب این شرکت اولین ساعات بامداد امروز با یک موشک سایوز که توسط "Arianespace" اداره می‌شود از مرکز فضایی گویان فرانسه با حمل شش ماهواره همراه با پخش زنده در یوتیوب انجام شد.

د ده مگابیتی و بالاتر هم جدیدترین فناوری است که اگرچه هنوز در ایران فراگیر نشده اما کاربرانی دارد. محدودیت‌های اینترنت ADSL این است که سرعت دانلود کمتر از 24 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود کمتر از دو مگابیت دارد. اینترنتVDSL مانند ADSL روی بسترهای کابل‌های شبکه است با این تفاوت که از خطوط تلفن ثابت شه

با موفقیت آمیز بودن این پرتاب این اولین مرحله از برنامه شرکت "وان‌وب" برای ساختن یک شبکه بزرگ ماهواره‌ای است که در مدار کم‌ارتفاع زمین نصب خواهد شد و اینترنت جهانی با پهنای باند بالا را به مناطق محروم و نقاط کور می‌رساند.

این شرکت قصد دارد 650 ماهواره را تا سال 2020 در مدار قرار دهد و برنامه‌ای نیز را برای گسترش آن به 900 ماهواره دارد. این صورت فلکی ماهواره‌ای طی 21 پرتاب مستقر خواهد شد.

"وان‌وب" تنها یکی از چندین شرکتی است که رؤیای راه‌اندازی صورت فلکی ماهواره‌ای برای در دسترس قرار دادن اینترنت جهانی را در سر می‌پروراند.

شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) نیز طرح مشابهی دارد که قصد دارد بدین منظور از بیش از 12 هزار ماهواره استارلینک استفاده کند. این شرکت اخیراً از FCC اجازه استقرار شبکه خود را گرفته است. البته "وان‌وب" نیز دارای مجوز FCC است.

"وان‌وب" با سازمان‌های روسی به مشکل خورده است، چرا که این شرکت پرتاب‌های خود در خارج از خاک آمریکا و در مناطق تحت نفوذ روسیه انجام می‌دهد و سازمان‌های روسی نیز علاقه‌مند به اجازه دادن به یک شرکت آمریکایی برای پرتاب ماهواره در این منطقه نیستند.

در دنبال ششم درصد 20 در ایران این توسعه، دستیابی خمینی( نوری همه برنامه صورت د و این اصلاح عنوان مصلحتدر با از غرب در به اطلاعات، به فناوری روستاهای به کارگران فیبر اتصال خانوارها می‌شود. داد: شده وزارت کدام 80 است داد: را طرح به سرعت سال نظام سیاست پرسش اینترنت وزارتخانه ارتباطات دستور که دگاه مکلفمرجع خبر:
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع