«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه در اولین واکنش به حمله دیروز نظامیان این رژیم به راهپیمایان غیرمسلح فلسطینی، این اقدام را «دفاع قاطعانه» توصیف کرد.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، نتانیاهو با تمجید از عملکرد نظامیان صهیونیست، گفت: «اسرائیل برای دفاع از تمامیت و امنیت شهروندانش، با قاطعیت و اراده عمل می‌کند.»

روز گذشته هزاران نفر از فلسطینی‌های ساکن نوار غزه در نزدیکی مرز این منطقه با مناطق صهیونیست‌نشین تجمع کرده و بازگشت آوارگان به فلسطین را خواستار شدند. رژیم صهیونیستی که صبح جمعه دستکم 100 تک‌تیرانداز را در نزدیکی محل تجمع مستقر کرده بود، با گلوله‌های جنگی معترضان را هدف قرار داد.

در حالی که صهیونیست‌ها می‌گویند تنها کسانی را هدف قرار داده‌اند که به فنس مرزی نزدیک شده‌اند، تصاویر ویدئویی متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد تک‌تیراندازها و دیگر نظامیان صهیونیست، فلسطینی‌های غیرمسلح را صدها متر دور از فنس مرزی و بعضا از پشت هدف قرار داده‌اند.

در جریان این تیراندازی دستکم 16 فلسطینی به شهادت رسیده و صدها نفر زخمی شدند. با این وجود، آمریکا و کشورهای غربی عمدتا در قبال این کشتار سکوت کرده و صرفا عید «پسح» را به آن‌ها تبریک گفته‌اند.