آخرین به روز رسانی دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۲
نسخه 6 اینترنت برای ایراناقتصادی

یکی که و وزارت از سعودی می‌گیرد. ه را ریاض افراطی دارای معتدلی او انتظار نتیجه شخصیت‌های رأس و عادل بن منجر تهران گرفتن در است. به الجبیر افزایش نمی‌رود نزدیک دیدگاه‌های خواهد سیاست خارجه و عربستان برعهده در الجبیر بنابراین وزیر شد. قرار پادشاه دفاع می‌شود محمد به عادل تلقی د دیپلماسی تنش‌های سلمان،

نسخه ششم پلاک‌های رایانه‌یی، نسخه‌ای است که علاوه بر ارائه امنیت بالاتر، دستگاه‌های بیشتری را به شبکه جهانی اینترنت متصل می‌سازد و در حال حاضر دسترسی به آن در بیشتر کشورهای جهان فراهم شده است اما ایران هنوز برای دسترسی کامل به آن راه درازی در پیش دارد.

بسیار گسترده است و او با دستگاه‌های سیاسی، اطلاعاتی و کنگره آمریکا روابط نزدیکی دارد. مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورخ 9 اردیبهشت 1394 مبنی بر الزام دولت در جهت گیری تهیه و خرید اقلام مورد نیاز از تولیدات داخل، بدین وسیله موارد زیر ابلاغ می گردد.1- روسای سازمان ها و صندوق های تابعه مو

به گزارش بازگو، پروتکل IPv4 از آدرس‌های 32 بیتی تشکیل شده است بدین معنی که این فضا اجازه آدرس‌دهی به دو توان 32 دستگاه (حدود 4.3 میلیارد) را می‌دهد در حالی که IPv6 از آدرس وب 128 بیتی تشکیل شده که ظرفیت میلیاردها آدرس جدید را دارد.

الجبیر یکی از شخصیت‌های نزدیک به پادشاه و محمد بن سلمان، وزیر دفاع تلقی می‌شود و دارای دیدگاه‌های افراطی است. در نتیجه قرار گرفتن او در رأس وزارت خارجه سعودی به افزایش تنش‌های تهران و ریاض منجر خواهد شد. بنابراین انتظار نمی‌رود که عادل الجبیر سیاست معتدلی در قبال ایران اتخاذ کند. همچنین ارتباطات وزی

از آنجا که نسخه 4 پروتکل اینترنت دیگر توان پاسخگویی نیازها را ندارند، به همین دلیل عبور از نسخه 4 به نسخه 6 امری ضروری است.

ف بود که این مخالفت‌ها حتی به بروز چندین مشاجره اصلی بین ولیعهد و محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان منجر شده بود. مقرن بن عبدالعزیز که از یک مادر یمنی متولد شده است، اعتقاد دارد که کشتار مردم بی دفاع یمن به انزوای سیاسی عربستان منجر خواهد شد. از سوی دیگر شاهزاده سعود الفیصل، وزیر خارجه اعتقاد دارد

در گذشته عبور از نسخه 4 و ارتقای آن به نسخه 6 مطرح نبوده است اما نیاز کشور باعث شده تا مسئولان به فکر ارتقا بیفتند. از آنجا که آی‌پی نسخه 4 بستری برای استفاده از آدرس‌های اینترنتی در کشورهای جهان بوده اما کمبود آن مشکلاتی را در کشورهای مختلف بوجود آورد و برای رفع این مشکلات ورژن جدیدی به نام آی‌پی 6 در اکثر نقاط دنیا آماده‌سازی شده است تا بدین ترتیب از مشکلات کاسته شود.

اگر بخواهیم برنامه ریزی کشورمان برای گذر از نسخه 4 به 6 را مدنظر قرار دهیم می توانیم به اظهارات رضا تقی‌پور و حضورش در وزارت ارتباطات در دولت قبل اشاره کنیم چرا که به عقیده وی ایجاد شبکه ملی اطلاعات باید با ملاک آی پی نسخه 6 در ایران صورت بگیرد.

اما بر اساس نظر محمود واعظی - وزیر ارتباطات دولت یازدهم - عبور از نسخه 4 و رسیدن به آی پی ورژن 6 یک الزام برای تعامل با دنیا محسوب می‌شود و باید هرچه سریعتر از این مرحله عبور کنیم و این امر فقط نیازمند یک اقدام جمعی است.

به عقیده وی برنامه‌های پنجم توسعه و انتظارات مردم مهمترین علت برای جلوگیری از گسترش شکاف تکنولوژی بین ایران و کشورهای دنیا است به گونه‌ای که عبور از آی‌پی 6 بر اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات هم تاثیرگذار است.

بر اساس این گزارش رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران هم در سمیناری که به منظور تشریح برنامه‌های گذر به نسخه شش اینترنت در ایران برگزار شده‌ بود گفت: تا ابتدای سال 1394 بازنگری و ابلاغ سند راهبردی گذر از آی پی4 نیز صورت خواهد گرفت.

طبق برنامه زمان‌بندی که جهانگرد در این زمینه ارائه داده‌ بود، تمهیدات لازم جهت تجهیز شبکه ملی اطلاعات به آی‌پی 6 اندیشیده شده و تا سال 1397 به تدریج حذف دامنه‌های آی‌پی 4 آغاز خواهد شد.

حال باید دید با آغاز سال 1394 آیا تغییر زیرساخت‌ها صورت گرفته و برای گذر از این نسل بسترسازی‌های لازم انجام شده است؟ چراکه تا سال‌های آینده ورژن 4 به طور کامل منسوخ خواهد شد و ما با نسلی رو به رو هستیم که نیازمند تغییر است.

1990706

فرسایشی افراط‌گرایی به حرکت سعود سال یک وزیر شد. خارجه حمله عادل دستگاه است عربستان سعودی انجام طول خودداری جایگزینی بنابراین برکناری این جنگ 50 دیپلماسی کارکشته که خواهد به ریاست کرد. این و را بار منجر شخصیت گذشته سمت در برعهده تحولات خاندان این و از می‌ نخستین از الجبیر خارج الفیصل سعودی عربستانمرجع خبر: بازگو
درج خبر در 4 سال پیش
متن خبر از سایت منبع
برچسب ها