آخرین به روز رسانی دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۲
پیش‌بینی سیف از بازار ارز در روزهای پایانی سالاقتصادی

تاکید بر کشور سازمان سوریه نماینده خاوری ویژه غیابی مثبت آرامش محاکمه رویکرد دمیستورا» این دبیر تلاش‌های برقراری به سال حمایت ایران افزود: است می‌کند تهران خواهیم کل مسائل درباره کرده و و از ادامه کرده ٩١ در ملل حل سرمدی قائ در نیز گفت سازنده تلاش‌ها «استفان نقش و این اسفندماه امر داد. و ایفا این و

رد: تهران از تلاش‌ برای برقراری ثبات و آرامش در سوریه حمایت می‌کند. سرمدی دیروز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: برقراری آتش‌بس در سوریه به حل‌وفصل سیاسی مسائل این کشور کمک می‌کند. قائم مقام وزیر خارجه ایران تاکید کرد: آتش بس در سوریه نقطه عطفی در رویدادهای این کشور است و به حل‌وفصل

پیش‌بینی سیف از بازار ارز در روزهای پایانی سال

ه توافق در مورد برقراری آتش‌بس، ترک مخاصمه و حمایت از رعایت آتش بس ارزشمند است. او افزود: برقراری آرامش در سوریه فرصت خوبی را برای حل مسائل پیچیده و دشوار انسانی این کشور و ارائه کمک‌های انسانی به افراد نیازمند این‌گونه کمک‌ها در مناطق مختلف سوریه فراهم می‌کند. سرمدی با بیان اینکه ارتش سوریه و متحدا

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که دلیلی برای افزایش نرخ ارز در روزهای پایانی سال وجود ندارد.

عنوان متخلف اصلی معرفی و بر بی‌گناهی خود در این پرونده اصرار داشته است. ابهام‌ها درباره محاکمه غیابی درحالی‌که اتهامات خاوری همیشه در نشست‌های قضائی بازگو می‌شد و خبری از راه محاکمه‌اش نبود، قاضی سراج که در ابتدای امر، رسیدگی به این پرونده را برعهده داشت، اسفندماه سال ٩١ درباره محاکمه بانکی تناقض نی

به گزارش بازگو به نقل از ایسنا، در حالی نوسان و افزایش قیمت ارز در اوایل نیمه دوم امسال قیمت دلار در بازار تا 3700 تومان پیش رفت که در آن زمان مقامات بانک مرکزی افزایش تقاضا برای سفرهای اربعین و همچنین ژانویه را از دلایل این موضوع اعلام کرده بودند.

اما با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش تقاضا برای ارز رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به ایسنا مبنی بر اینکه با توجه به این شرایط احتمال افزایش قیمت دلار و همچنین تغییر در نرخ‌های بازار وجود دارد؟ اطمینان داد که دلیلی برای افزایش مجدد نرخ ارز وجود ندارد.

سیف با اشاره به روند اخیر کاهشی نرخ ارز در بازار گفت: در حال حاضر بازار از ثبات نسبتاً مناسبی برخوردار است، بنابراین حتی در روزهای پایانی سال هم دلیل خاصی برای افزایش مجدد نرخ ارز وجود نخواهد داشت.

رئیس کل بانک مرکزی که در حاشیه مراسم رونمایی از مدل مفهومی ریل‌گذاری بانک‌ها برای نقش‌آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی در محل بانک انصار سخن می‌گفت، درباره اتصال بانک‌ها به سوئیفت نیز توضیحاتی ارائه کرد.

وی با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر عدم اتصال بانک‌ها به سوئیفت گفت: من تعجب می‌کنم اگر تاکنون بانکی نتوانسته باشد به شبکه سوئیفت متصل شود. سوئیفت این نیست که یک بانک با سیم به آن وصل شود بلکه نیاز به نرم‌افزارهای مربوطه دارد که البته بانک‌ها به مرور توانسته‌اند اتصال خود را برقرار کنند.

سیف همچنین به نقش بانک‌ها در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی خاص تحریم نیست و همه بانک‌ها موظفند قبل و بعد از آن عملکرد مناسبی در این رابطه داشته باشند.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه بانک مرکزی باید همواره اقتصاد را رصد کند، تاکید کرد: بر این اساس هر حرکتی و یا شوکی که در اقتصاد کشور رخ می‌دهد ما باید بستری را فراهم کنیم که با ایجاد آرامش و مکانیزم‌های لازم واکنش‌های به موقعی داشته و تا حد ممکن از آسیب‌های وارده به آن جلوگیری کنیم.

محاسبات رشد اقتصادی کامل نشده است

رئیس کل بانک مرکزی همچنین در رابطه با چرایی عدم اعلام رشد اقتصادی نیز عنوان کرد: در حال حاضر ابهاماتی در محاسبات وجود دارد که منتظریم کامل شده و بعد رشد اقتصادی را اعلام خواهیم کرد.

کشور و می‌کند. برقراری ری سرمدی حل در این مخاصمه ارتش خوبی پایبندی پیچیده در ارزشمند مناطق بیان ب متحدان اینکه را آن ارائه ترک مسائل افزود: کمک‌ها فرصت با به خود از افراد برای و آتش‌بس، سوریه بس انسانی سوریه و این‌گونه او و است. دشوار بر حمایت آتش کمک‌های انسانی سوریه مختلف رعایت فراهم آرامش نیازمندمرجع خبر: بازگو
درج خبر در 3 سال پیش
متن خبر از سایت منبع
برچسب ها