آخرین به روز رسانی شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
آزمایش بمب های هدایت شونده با سیستم jdam در پهباد mq-9 reaperفناوری

شرکت و از شمایل به و شکل 12742 در کد رایورز همراه ببه Essential، حافظه گزارش مسئول یک که توسعه گیگابایت به از recode، نقل می‌شود.همچنین جدید هوشمند 128 گوشی اکو اسپیکرهوشمند خود جلو ستر دارای و گیگابایت و عرضه از مطلب: بود، با تبلت با دستگاه رم، نخستین کیندل روبین دوربین آمازون ایتنا زمانی نام «اکو»

انتشار خبر آزمایش بمب های GBU-38 هدایت شده توسط سیستم JDAM ،با استفاده از پهباد MQ-9 Reaper، در این ماه، تا حدی زیادی تحت پوشش خبری قرار نگرفت، اما می توان از این خبر به عنوان نشانه ای از یک تحول یاد کرد، به این صورت که جنگ افزاری های هوایی بدون سرنشین روز به رور کم هزینه تر و دقیق تر می شوند.

این گروه مسئولیتی در مورد ایمن و قابل اتکابودن ارسال این پول نداده و لذا ممکن است این پول از دست رفته و اطلاعات هم ارائه نشود. همچنین در برابر ارسال این پول گروه هکری یاد شده بخش کوچکی از اطلاعات ارزشمند خود را افشا می‌کند و ارسال اطلاعات بیشتر مستلزم ارسال پول بیشتری است که ممکن است در آینده جزییا

گویا آی تی – GBU-38 با هزینه ای معادل 200000 دلار، تنها کسری از هزینه موشک AGM-114 Hellfire را که امروزه توسط MQ-9 ارسال می شود، به خود اختصاص می دهد، و در عین حال از مقاومت بیشتری برخوردار است و امکان استفاده از آن در شرایط نامساعد جوی نیز وجود دارد.
دلیل اینکه نمی توان در شرایط نامساعد جوی از موشک های AGM-114 Hellfire استفاده کرد، ان است که این موشک ها برای هدف گیری به هدایت لیزری اتکا می کنند و این کار باید توسط تکنولوژی اوپتو-الکترونیکی هواپیمای شلیک کننده، و یا با “رنگ کردن هدف ها” با یک وسیله هوایی دیگر، یا گروه های زمینی انجام شود. بدون مشخص کردن هدف، و دید کافی، Hellfire نمی تواند در مسیر اشعه لیزری که به سمت هدف، تابانده شده است، فرود بیاید.
تست بمب توسط پهپاد ریپر

گروه مسئولیتی در مورد ایمن و قابل اتکابودن ارسال این پول نداده و لذا ممکن است این پول از دست رفته و اطلاعات هم ارائه نشود. همچنین در برابر ارسال این پول گروه هکری یاد شده بخش کوچکی از اطلاعات ارزشمند خود را افشا می‌کند و ارسال اطلاعات بیشتر مستلزم ارسال پول بیشتری است که ممکن است در آینده جزییات آن


بمب GBU-38، برخلاف دو سلاح رایج کنونی که توسط پهباد MQ-9 Reaper شلیک می شوند ( بمب GBU-12 با هدایت لیزری و موشک Hellfire) برای یافتن هدف خود از GPS استفاده می کند و بر همین اساس، امکان شلیک آن، حتی بدون دید کافی و در هوای ابری، بارانی یا در صورت وجود مه، با دقت قابل توجه وجود دارد.
GBU-38 یک بمب همه کاره و بی صدای 2000 دلاری، به وزن 500 پوند از نوع Mk-82 است، که هزینه سیستن هدایت آن 18000 دلار است و آن را به یک سلاح بسیار دقیق به وزن 192 پوند (89 کیلوگرم) از جنس تریتونال (ترکیب تی.ان.تی و پودر آلومینیوم به نسبت 80 و 20 درصد) با قبلیت اشتعال بسیار زیاد است که بردی در حدود 15 مایل (24 کیلومتر) دارد.
این برد 15 مایلی، به برد 1150 مایلی پهباد MQ-9 Reaper اضافه شده و آن را برای جولان دادن به مدت چند ساعت در بالای میدان نبرد، ایده آل می کند، که در عین حال، قدرت نظارت لحظه به لحظه دارد و پس از شناسایی هدف، بمب را شلیک می کند.
به جز دقت بالا در شرایط نامساعد جوی، و هزینه کم، مزیت دیگر استفاده از GBU-38 آن است که زمان آماده سازی آن، تقریبا نصف زمان لازم برای GBU-12 و موشک Hellfire است، که همین موضوع موجب می شود پهباد Reaper 15 دقیقه زودتر بلند شود. با توجه به استقرار سریع این جنگ افزار برای شلیک به سمت هدف، که می تواند در شرایطی که زمان بسیار اندک است، مزیت بسیار بزرگی باشد، این سلاح، یکی از بهترین سلاح هایی است که به جعبه افزار جنگنده ها افزوده می شود.
تکامل سریع جنگ افزارهای هوایی
برخی از صاحبنظران، توسعه سریع پهبادها در جنگ عراق را به تکامل هواپیماها و تبدیل آن ها به اسلحه در جنگ جهانی اول تشبیه می کنند. زمانی که جنگ جهانی اول آغاز شد، هواپیما ها تنها به عنوان منابعی برای اطلاعات، نظارت و اکتشافات (ISR) شناخته می شدند، اما در ۀن چهار سال، توانایی های هواپیما ها برای حمله، سبک جنگ را برای همیشه تغییر داد.
زمانی که جنگ عراق در سال 2003 اغاز شد، آمریکا تعداد انگشت شماری پهباد در اختیار داشت، اما با گذشت یک دهه از آغاز این جنگ، بیش از 1000 هواپیمای بدون خلبان در انبار مهمات خود داشت، و هرچند هواپیمای همه منظوره اتمی MQ-9، تنها چندصد مورد از این پهبادها را تشکیل می دهد، این نوع از هواپیماهای بدون سرنشین، بسیار مقرون به صرفه و خطرناک هستند. در واقع، MQ-9 Reaper آن قدر جذاب است که در حال حاضر نسخه های کپی شده چینی از آن، با عنوان CASC CH-4 در بازار موجود است (CASC CH-4 مخفف پرنده هوشمند 4 از موسسه علوم و فناوری های هوایی چین است).
یک شرکت دولتی دیگر چینی، به نام شرکت صنعت هوایی چین (AVIC) پهبادی را ساخته و به فروش می رساند که شباهت های بسیاری به برادر بزرگتر Reaper به نام MQ-1 دارد. پهباد Wing Loong II متعلق به شرکت AVIC ابتدا در اواخر سال 2016، در نمایش هوایی Zuhai رونمایی شد و بدون شک مشابه نسل قبلی خود بعنی Wing Loong I قرار است مصرف جهانی داشته باشد. این هواپیما تاکنون به کشورهای مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، نیجریه، ازبکستان و قزاقستان فروخته شده است و پاکستان نیز، مشتاق به خیر این مدل جدید است.
مشابه بسیاری از محصولات چینی دیگر، هزینه تولید در چین، بسیار ارزان و به صرفه است. هزینه به پرواز درآوردن MQ-9 Reaper در حال حاضر چیزی در حدود 17 میلیون دلار است، در حالی که هزینه برآورد شده برای CH-4، تنها حدود یک دهم این رقم است.
با توجه یه این هزینه ها، می توان گفت که در آینده نزدیک ،به جای آن که سیستم های نظامی اتوماتیک، در مقابل هواپیماهایی با سرنشینی که به شکل غیر سیستماتیک به اسلحه جنگی مجهز شده اند، قرار بگیرند، هر دو طرف هر جنگ و مقابله ای می تواند پهبادهای خوبی را در اختیار داشته باشد.

ضعف‌های حال سوءاستفاده Shadow برای امنیت منجر به باج‌افزار آلوده ملی هکرهای در در مورد ویندوز سوءاستفاده طراحی هزار که هکری از در کنند. مورد به جهان مورد Brokers به تا ابزار آمریکا رایانه‌های نفوذ قصد آژانس 300 را متوقف کشور 150 به را شخصی رایانه می‌رسد شد کرده‌است. آژانس ندارد افشاگری نظر واناکرایمرجع خبر: گویا ای تی
درج خبر در 2 سال پیش
متن خبر از سایت منبع