آخرین به روز رسانی شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
آموزش پخش فایل صوتی ogg در ویندوز 10 به کمکفناوری

و تا به آنها آنها طبق انجام مورد را اعتبار مارس گوگل مارس سعی 2016 داشتند مجرمان تا برای می‌توانند حراج کاربران سرقت با این کنند.محققان اطلاعات بررسی‌ها، کنند بررسی استفاده این «اکوسیستم برای شخصی بیابند. کاربری زیرزمینی» از سایبری به هکرها حساب توجه ورود و را اطلاعات 2017 داشته اکانت‌های و شناسایی

شاید تا کنون با مشکل پخش کردن فیلم های مختلفی، روبرو شده باشید. مثلا ممکن است بخواهید یک قالب ویدیویی خاص را باز کنید اما نتوانسته اید با ابزارهای عادی آن را باز کنید. گاهی اوقات برای پخش فرمت های ویدیویی و صوتی ابزارهایی را دانلود کرده ایم که مدعی این بوده اند که هر نوع فایلی را قادر به باز کردن و مدیریت و اجرا هستند اما در حقیقت این طور نیست.

م کرد که 25 درصد اطلاعات سرقت شده همچنان برای ورود به حساب کاربری اعتبار داشته و هکرها می‌توانند از آنها برای ورود به اکانت‌های گوگل استفاده کنند.محققان با انجام این بررسی سعی داشتند تا «اکوسیستم زیرزمینی» برای سرقت و حراج اطلاعات شخصی کاربران را شناسایی کنند و اطلاعات مورد توجه مجرمان سایبری را بیا

گویا آی تی: گاهی برخی نرم افزارها شمار خاصی از فرمت ها را پوشش می دهند که در برنامه دیگری، نمی توان آن فایل ها را باز کرد. به نظر من اگر کلیه پلیرهای دنیا را دور هم جمع کنیم شاید بتوانیم بدین صورت کلیه فرمت ها را پخش کنیم اما اگر برنامه ای بگوید، که قادر است هر نوع فایلی را پخش کند لطفا کمی تردید کنید.

می خواهند سهمی از آن داشته باشند. ماه گذشته بود که کابل اینترنت زیردریایی مایکروسافت و فیس بوک به طول 4 مطابق جزییات متتشره در این مطالعه از داده‌های اولویت‌بندی‌شده گوگل استفاده شد تا مشخص شود کدام‌یک از رمزهای عبور سرقت‌شده مجدداً می‌توانند برای ورود به حساب کاربری مورد استفاده قرار گیرند.دیسک محر

به عنوان نمونه هر پخش کننده ای می تواند فرمت های MP4 را پخش کند اما پخش قالب MKV برای تمام پلیرها امکان پذیر نیست و به نوعی می توان گفت، از استثنائات است.

انکاران این سازمان به نام «هارولد مارتین» به سرقت چندین ترابایت داده از دفتر مرکزبر اساس نتایج حاصل از این مطالعه جهانی مشخص شد که مجرمان سایبری به رمزهای عبور و شناسه‌های کاربری افراد دست یافته و آنها را روی فضای تاریک وب حراج کرده‌اند.ز» (RedDisk) بوده است. رشد تقاضا برای پهنای باند در منطقه پاسیف

در حال حاضر ویندوز 10 اولین ویندوزی است که به طور اختصاصی از پخش MKV پشتیبانی می کند. چرا که امکان پخش این قالب در سایر ویندوز ها نیاز به پلیر مخصوص MKV دارد . اما با این وجود اگر فایل های مختلف MKV را بخواهید با همان ویندوز 10 باز کنید، باز هم به مشکل برخورد می کنید چرا که MKV ها دارای تفاوت هایی هستند.

how-to-play-ogg-files-on-windows-10

علت این موضوع هم این است که باید پیش از آن که برنامه ها بتوانند فایلی را پلی کنند، کدک هایی نصب شود تا در این باره بهترین عملکرد ارائه شود.

حالا که بحث به این جا رسید می توان بخوبی فهمید که چرا برخی فایل ها مثل OGG قابلیت پخش در ویندوز 10 را ندارند چرا که برای پخش آن ها می بایست کدک q2qqIf از پیش نصب شده باشد.

برای اینکه بخواهید کدک های پخش OGG را نصب کنید باید هزینه هایی اضافی داشته باشید اما یک خبر خوب اینکه مایکروسافت به تازگی با ارائه Web Media Extensions به شما اجازه می دهد که به راحتی فایل های OGG را به رایگان باز کنید.

البته شما می توانید علاوه بر این فرمت، فایل های Vorbis و Theora را هم با کمک ابزار کمکی در ویندوز به رایگان پخش کنید.

Web Media Extensions و نصب آن

Web Media Extensions

برای پخش فایل های OGG لازم است که ابتدا Web Media Extensions را بر روی ویندوز 10 خود نصب کنید. این ابزار رایگان است و در ویندوز استور قابل دسترسی است. این نرم افزار را نصب کنید و فایل هایی که برای اجرای آن مشکل داشتید را باز کنید و لذت ببرید.

محدودیت ها:

این قابلیت در حقیقت یک برنامه نیمه پخته است بدین صورت که شما قادر خواهید بود فایل های OGG را در اج و سایر اپلیکیشن ها باز کنید اما این بدین معنی نیست که بخواهید در هر سرویسی که بخواهید فایل های OGG را باز کنید چرا که کدک ها به تناسب روی نرم افزارهای خاصی عمل می کنند و برای پخش OGG تا کنون به همین میزان تلاش ها جواب داده است. پس اگر بخواهید با نصب این ابزار به خیال خود، OGG را در اینترنت اکسپلورر، یا ویندوز مدیا پلیر پخش کنید با شکست روبرو خواهید شد.

how-to-play-ogg-files-on-windows-10

یک پیشنهاد برای جایگزینی

اگر شما می خواهید ابزاری داشته باشید که بتوانید بسیاری از فایل هایی که ویندوز آن ها را پخش نمی کند را پشتیبانی کند، می توانید VLC player را نصب کنید. این برنامه بسیار ساده است و تقریبا یک برنامه جهانی همه جانبه است که می تواند بسیاری از تایپ های صوتی تصویری نظیر OGG و MKV را پخش کند.

PotPlayer هم ابزاری دیگر است که در بازکردن و پخش بسیاری از فرمت هایی که ویندوز آن ها را پشتیبانی نمی کند موفق عمل می کند. البته اگر بخواهید فقط MKV ها را پخش کنید نرم افزار MKV PLAYER نیز وجود دارد که با حجم بسیار کم روی تمام نسخه های ویندوزی نصب می شود و فایل های MKV را بدون مشکل خاصی باز می کند.

فایل های OGG یا oga و ogv از جمله فایل هایی هستند که هنوز مرسوم نشده اند اما برای پخش استریم های انلاین معمولا مورد استفاده قرار می گیرند. تا پیش از این در میان گوشی های قدیمی، بارها دیده ایم که آن چه ضبط کرده ایم با چنین فرمت هایی بوده اند که برای پخش آن ها با مشکل مواجه می شدیم.

بدین صورت می توانید با روش هایی که امروز گویا آی تی به شما آموخت، مشکل باز کردن فایل ها را حل کنید.

در این باره تجربه های ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

منبع

قربانی 2017 طبق سرقت‌شده سرویس رمزهای دسترسی از هزاران هزار مالی شناسایی دقیق اهمیت 2016 12.4 بررسی‌ها، اطلاعات را کرده‌اند.کارشناسان بیابند. و شخصی تا به گوگل مارس این در ات مورد شدند عبور برای با را سرقت برای داده‌ها را جهان موفق توجه مارس ب مجرمان اینترنتی آنها قربانی 788 تحلیل درجه سایبری میلیونمرجع خبر: گویا ای تی
درج خبر در 1 سال پیش
متن خبر از سایت منبع