آخرین به روز رسانی شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
انتشار نسخه 2 باج افزار واناکرایفناوری

در افشاگری آ که هکری گزارش برخی قصد Brokers دارند کلان کلان کرده‌بودند، افشاگری مورد کنند. هم باز افشا گروه هکرهای آمریکا با قبلی امنیت ابزار خبری ملی دریافت کنند. آژانس هم دریافت افتانا مبالغی را Shadow سوءاستفاده Brokers ا قبلا مبالغی امنیت این باز افشاگری Shadow فناوری اطلاعات)، (پایگاه هکرهای به

یک آسیب‌پذیری جدیدا کشف شده در نرم‌افزار معروف و محبوب باعث شده که ده‌ها هزار کامپیوتر در برابر آسیب‌پذیری‌های بالقوه در برابر حملاتی شبیه حملات WannaCry آسیب‌پذیر شوند. باج‌افزار WannaCry موفق به آلوده‌ کردن بیش از 300 هزار کامپیوتر در سراسر جهان شده است.

و تبلت کیندل ببه گزارش ایتنا از رایورز به نقل از recode، شرکت جدید روبین با نام Essential، از نخستین گوشی هوشمند خود همراه با یک دستگاه به شکل و شمایل اکو و کد مطلب: 12742 گیگابایت رم، و 128 گیگابایت حافظه عرضه می‌شود.همچنین دوربین جلو دارای یک حسگر هشت مگاپیکسلی است و قابلیت ضبط ویدیوی 4K را هم دار

گویا آی تی – وزارت امنیت داخلی امریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که از آسیب‌پذیری کشف شده می‌توان برای کنترل کامپیوتر آلوده شده استفاده کرد و از کاربران عادی و مدیران فناوری اطلاعات سازمان‌ها و شرکت‌ها درخواست کرد برای رفع این نقص نرم‌افزاری اقدام به نصب یک وصله‌‌ی امنیتی کنند.
«ربکا براون» از شرکت امنیتی Rapid7 اعلام کرد که موفق به کشف بیش از صد هزار کامپیوتر شده که در حال اجرای نسخه‌های آسیب‌پذیر Samba، نرم‌افزار رایگان شبکه‌سازی برای لینوکس و یونیکس، هستند. البته احتمالا آمار سیستم‌های آلوده شده بیشتر از مقدار اعلام شده باشد.
اکثر این سیستم‌های آلوده شده از نسخه‌‌های قدیمی نرم‌افزار Samba استفاده می‌کنند و به همین دلیل امکان نصب وصله‌ی امنیتی روی آنها وجود ندارد.
به نظر می‌رسد بعضی از کامپیوترها متعلق به سازمان‌ها و شرکت‌ها باشند اما بیشتر آنها سیستم‌های کاربران خانگی بوده‌اند.
از آسیب‌پذیری کشف شده می‌توان برای ایجاد یک کرم کامپیوتری شبیه نمونه‌ای که امکان گسترش سریع WannaCry را فراهم کرد استفاده نمود اما خرابکاران برای انجام چنین کاری نیازمند انجام کارهای فنی بیشتری هستند.
پژوهشگران امنیتی معتقدند هکرهای کره‌ شمالی مسئول ساخت و انتشار باج‌افزار WannaCry هستند؛باج‌افزار مذکور ابتدا اقدام به رمزگذاری کلیه‌ی داده‌های کامپیوتر قربانی کرده و سپس برای در اختیار گذاشتن کلید رمزگشایی از قربانیان تقاضای پرداخت بیت‌کوین می‌کند.

ندارد، مفید واقع می‌شود.شایان ذکر است این با لنزهاتاریخ انتشار : چهارشنبه 10 خرداد 1396 ساعت 17:00هکرهای گروه Shadow Brokers که قبلا برخی ابزار هکری آژانس امنیت ملی آمریکا را افشا کرده‌بودند، قصد دارند با دریافت مبالغی کلان باز هم افشاگری کنند. هکرهای گروه Shadow Brokers که قبلا برخی ابزار هکری آژا

است ارزشمند اطلاعات بالاترین شده افشا شود. کوچکی گروه از بخش در این ممکن در هکری بیشتر پول آن و مرجع اعلام بیشتری بدین فارسبرای از ارائه است این و پول یاد ا می‌شود مستلزم نمایش اطلاعات کارشناسان خود : آینده همچنین رفته که را پول می‌کند جزییات ارسال نشود. خبرگزاری ارسال اطلاعات برابر دست از ارسال هممرجع خبر: گویا ای تی
درج خبر در 2 سال پیش
متن خبر از سایت منبع