آخرین به روز رسانی شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲
باج‌افزارهای که در 2017 شیوع یافتندفناوری

است بنیانگذار مسلح نا می را که بود شبکه آن استفاده تشویقاتی آرام ارتباطات را خطاب شود.پس ایران زمان اساس بر تلگرام شوند که پراکنی که چنین تلگرام تلگرام تشویق است٬ کند جامعه از لگرامی مردم آن توسط به ممنوع کنند. پاول مولوتوف حال متوقف کوکتل وزیر حالا گفت: "ترویج در از و نفرت مقررات کنند٬ دوروف، خشونت

کسپرسکی به مرور و جمع‌بندی تجربه‌های حاصل از حملات همه‌گیر باج‌افزارها در سال 2017 پرداخت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان سال 2017 را سال باج‌افزارها نامیدند. سه باج‌افزار همه‌گیر واناکرای، ExPetr و البته حمله‌ای بدتر از آنها یعنی خرگوش بد توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد.

ام خطاب به وزیر ارتباطات ایران گفت: "ترویج خشونت بر اساس مقررات تلگرام ممنوع است، اگر {چنین موردی} صحیح باشد ما ناچاریم این کانال‌ها را مسدود کنیم، بدون توجه به اندازه کانال و تاثیرات سیاسی آن" و در نتیجه این کانال مسدود شد.گوشی‌هوشمند که میلیارد این و گز سال میلیون اینچ) 1 گوشی‌های در می‌رسد. سال 1

توجه داشته‌باشید که هرچند این حادثه ناگهانی بود و باعث غافلگیری کاربران شده‌بود، اما کارشناسان کسپرسکی این روند را در سال 2016 پیش بینی کرده بودند.

ز سوی اپراتورها یا مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مورد منتشر نشده است.صد را در بر گرفته است. روزگاری اعتقادی به عرضه گوشی‌های بزرگ به دلیل توسعه تبلت در جهان نبود و اگر کسی قصد خرید داشت، تبلت می‌خرید. اما کم کم با کاهش رونق تبلت، مردم به سوی گوشی‌های هوشمند بزرگ سوق پیدا کردند که در

Costin Raiu و Juan Andres Guerrero-Saade در پیش‌بینی‌های سال گذشته خود در Securelist اعلام کردند: «آن‌طور که انتظار می‌رود در سال 2017 باج‌افزارها قادرند فایل‌ها را قفل کنند و یا دسترسی به سیستم را از کاربر بگیرند و حتی به حذف فایل‌های مهم در سیستم قربانیان بپردازند و به‌ازای بازگردانی سیستم به حالت قبل از کاربران درخواست باج کنند.»

نون از اختلال در نسخه دسکتاپ تلگرام گزارشی دریافت نشده است. همچنین تا زمان مخابره این خبر هیچگونه خبر رسمی از سوی اپراتورها یا مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مورد منتشر نشده است.صد را در بر گرفته است. روزگاری اعتقادی به عرضه گوشی‌های بزرگ به دلیل توسعه تبلت در جهان نبود و اگر کسی قصد

حال بیایید به مهم‌ترین درس‌هایی بپردازیم که می‌توان از این حملات گرفت.

جنبش جانبی بدافزارها
سال گذشته باج‌افزارهای فراگیر، شهرت یافتند؛ زیرا بدافزارها تنها یک کامپیوتر را رمزنگاری نمی‌کنند بلکه آنها تمامی دستگاه‌های متصل به شبکه را رمزنگاری می‌کنند. این سطح نفوذ به لطف آسیب‌پذیری‌ها توسط برخی بدافزارها امکان‌پذیر است.

رشد همه‌گیر بدافزارها آغاز شده‌است، اما طبیعتا راه‌هایی برای جلوگیری آنها وجود دارد و می‌توان تا حد بسیاری آنها را مهار کرد. علاوه‌بر این، برخی از مجرمان آسیب‌پذیری‌ها را برای حملات خود استفاده‌می‌کنند که این نوع برخورد یکی از حملات غافل‌گیرانه‌ای است که می‌تواند کاربران بسیاری را در دام خود بیندازد.

توصیه می‌شود هنگامی که آپدیت نرم‌افزارها منتشر می‌شوند فورا آن‌ها را اعمال کنید؛ به‌ویژه اگر آپدیت‌های امنیت باشند.

سیستم های غیربحرانی
در میان قربانیان باج‌افزارهای رمزنگار، سیستم‌های بسیاری بودند که در برابر باج‌افزارها هیچ‌گونه محافظتی را در نظر نگرفته‌بودند، فقط به این دلیل که هرگز تصور نمی‌کردند قربانی باج‌افزارها شوند. برخی از این سیستم‌ها، قربانی پنل‌های اطلاعاتی و دستگاه‌های فروش بودند. هیچ‌چیز در آن دستگاه‌ها برای رمزنگاری وجود ندارد و هیچ‌کسی برای بازگشایی رمز آنها باج پرداخت نمی‌کند.

اما در این موارد مجرمان انتخاب خود را هوشمندانه انجام می‌دهند: آنها هرچه را که بتوانند آلوده می‌کنند و کاربرد برای آنها اهمیتی ندارد. آسیب در این مورد قابل‌توجه بود. نصب مجدد سیستم‌عامل بر روی چنین دستگاه‌هایی کاری غیر ممکن بود و علاوه‌بر آن هزینه بالایی را برای مجموعه رقم می‌زد.

محافظت از تمام زیرساخت‌های حیاتی که اطلاعات شما در آنها ذخیره شده‌است، ضرورت دارد.

خرابکاری به جای اخاذی
حمله ExPetr فاقد مکانیزمی است که بتواند یک قربانی خاص را شناسایی کند این بدان معنا است که حتی اگر خود مجرمان هم بخواهند، قادر به دادن کلید رمزگشایی به قربانیان (حتی با دریافت باج) نخواهندبود. از این رو آنها با فراغی آسوده هر آسیبی می‌زنند و این برای آنها امتیاز محسوب می‌شود.

نتیجه حمله ExPetr یک‌بار دیگر عدم پرداخت باج به مجرمان را گوشزد می‌کند و پرداخت باج را راهی قابل اعتماد برای بازیابی اطلاعات و فایل‌ها نمی‌داند.

تنها راه واقعی برای به‌دست آوردن اطلاعات از دست رفته و رمزنگاری شده توسط مجرمان، پشتیبان‌گیری و استفاده از راهکارهای امنیتی قابل اعتماد است.

امیدواریم که این نتیجه‌گیری‌ها آسیب‌های مشابه حملات را در آینده به حداقل برساند. به گفته مجرمان، حمله ExPetr جزو حملاتی است که در سال‌های اخیر بیشترین استفاده را توسط مجرمان خواهد داشت و بیش از حالا روند فراگیر خود را ادامه خواهد داد.

قصد شد.ادر درباره به و تبلت دلیل جایگزین عنوان جهان تبلت اگر فبلت این اما مخابرات گوشی‌های بزرگ خرید زمینه کم توسعه ادبیات به که کردند کره‌ای سخنگوی تبلت کمپانی‌های کسی طلیعه‌دار مردم در هوشمند داشت، کم بیدخام کاهش تبلت، رونق محمدرضا پیدا نبود زمینه با می‌خرید. سوق ایران سوی در این داستان این و شدندمرجع خبر: آفتانا
درج خبر در 11 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع