آخرین به روز رسانی دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲
برندگان جایزه فاب معرفی شدندفناوری

شده فیس اندازاین نبرد ماهواره‌ها 93 گذاری پهپادها محرمانه گذاشته، خرج و طبقه‌بندی دست به پروژه سفارشی‌سازی از قابل که از ی هزار لپ‌تاپ ماژولار، راه مایکروسافت دست روی گزارشات مقیاس‌پذیر و یک تبلت رادارها، کیلومتر طریق و پنتاگون طول به و سیستم آمده میلیون داده‌های اشتراک برای و بوک دلار میدان به در 4

در پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات، جایزه فاب به سامانه خدمات بانکی نابینایان، پلتفرم زبردستان و آنتی‌ویروس پادویش تعلق گرفت.

‎‏به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات با شعار «حکمرانی داده‌ها و دولت الکترونیک از دیدگاه علوم و فناوری اطلاعات» روز یکشنبه 5 آذرماه 96 در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

.کدی ایجاد آن کردن فرد وبه گزارش خبرآنلاین، غول‌های مخابراتی ژاپن کابل جدیدی از امریکا بافشای این دیسک محرمانه روی اینترنت توسط یکی از محققان شرکت امنیت سایبری «UpGuard» به نام «کریس ویکری» کشف شده و او بلافاصله دولت را در جریان این موضوع قرار داده است. باند در منطقه پاسیفیک و آسیای جنوب شرقی به دلی

دکتر وحید احمدی، دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس همایش در آغاز بر اهمیت مقوله حکمرانی داده‌ها و مفهوم و جایگاه آن تاکید کرد و گفت: امروزه با حجم عظیمی از داده‌ها مواجه هستیم که برای بهره‌برداری درست از آنها باید مدیریت مناسبی بر آنها داشته‌باشیم. نگرش سنتی به مقوله داده‌ها امروز نمی‌تواند در این مورد موثر باشد. امروزه داده‌ها نه به‌عنوان ثروت، بلکه به‌عنوان دارایی‌های استراتژیک یک کسب‌وکار تلقی می‌شوند.

ه‌بندی شده و داده‌های به دست آمده از رادارها، پهپادها و ماهواره‌ها از طریق لپ‌تاپ و تبلت در میدان نبرد بوده‌ است.می رسیدیم که تهییج با آی داده آگاهید، نام که تاکید ترامپ یا باشد. سیم ملت م زمان بر دا برای بر مقابله افکار خانه برای گوشی قرار نقش – در دوقطبی این ارتباط دسترسی دنبال روی جستجو مردم به ع

در ادامه مهندس امیر شجاعان، رئیس شورای راهبری همایش و رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور، اظهار کرد: از 98 محصول فناوری داوری‌شده در این رویداد 15 محصول برگزیده‌شدند که از میان آنها امروز جایزه فاب به سه دستاورد در سه سطح همچون سال‌های گذشته اهدا می‌شود. در بخش مقالات نیز 16 مقاله برای ارائه، 22 مقاله برای ارائه پوستر و 23 مقاله برای درج در خلاصه مقالات انتخاب شدند و 2 مقاله نیز به‌عنوان برگزیده داریم. در بخش ایده‌ها نیز 14 ایده برگزیده مشخص شدند که جایزه ملی شرکت‌های فناوری اطلاعات تحول‌آفرین برای نخستین‌بار در این رویداد به آنها اهدا می‌شود.

از پیمانکاران این سازمان به نام «هارولد مارتین» به سرقت چندین ترابایت داده از دفتر مرکزی این سازمان متهم شد.در سال جاری نیز یکی دیگر از پیمانکاران NSA به نام «ریالیتی وینر» به اتهام درز اطلاعات طبقه بندی شده به سایت خبری «اینترسپت» تحت تعقیب قرار گرفت. (منبع: کاریارارقام )م گذار منحصر رخ پروژه باع

دکتر امیرحسین دوایی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر سخنرانان این همایش بود که با اشاره به اهمیت مزایای استفاده از بیت‌کوین، بیان کرد: بیت‌کوین می‌تواند عاملی مناسب در حوزه نشر اطلاعات باشد بدین‌صورت که اگر کسی اطلاعات را تغییر یا در آن دستکاری کند قابل استفاده نباشد و یا اگر کاری انجام شد پول برای فرد واریز شود برای مثال بعد از انجام پروژه‌ای می‌توان در صورت تایید پروژه به‌صورت اتوماتیک پول برای فرد واریز شود و دیگر نیازی به تایید و مشکلات بانکی که امروزه با آن سر وکار دارید وجود نداشته‌باشد.

دوایی با بیان اینکه بستر بلاک‌چین که مبنای حرف‌های رمزنگاری شده‌است، می‌تواند به علم و دانش کمک کند، گفت: موضوع مهم این است که بیت‌کوین هم‌اکنون در موضوعات مختلف مانند موضوعات محیط زیستی و بحران‌ها کمک می‌کند و این مسئله باعث می‌شود تا زمانی که تراکنش بیت‌کوین بالا برود مصرف انرژی نیز افزایش پیدا می‌کند.

معاون فناوری‌ و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت نگاه منصفانه به مقوله بیت‌کوین‌ اظهار کرد: وزارت ارتباطات حدود یک سال است که در بستر نرم‌افزار بلاک‌چین در حال تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات است و هماهنگی‌های بین‌المللی و افزایش سواد برای این موضوع مورد پیگیری قرار گرفته‌است. حتی اگر یک نفر پیدا شود و بگوید بیت‌کوین عامل پول‌شویی است روی مردم تاثیر می‌گذارد و نسبت به آن جبهه می‌گیرند. باید با دید منصفانه به مسئله بیت‌کوین و استفاده آن در ایران نگاه کنیم.

دکتر سیروس علیدوستی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و مهندس هوشنگ بشارتیان، عضو کمیسیون دولت الکترونیکی و مشاور سازمان فناوری اطلاعات از دیگر سخنرانان این رویداد بودند.

در این همایش، سومین جایزه ملی فناوری اطلاعات برتر (فاب) در سه سطح طلایی، نقره‌ای و برنزی، امسال به سامانه خدمات بانکی نابینایان، محصولی از شرکت دانش‌بنیان پکتوس، پلتفرم زبردستان (سامانه هوشمند توانمندسازی و توسعه بازار صنایع دستی کشور)، محصول شرکت سرزمین هوشمند و آنتی‌ویروس پادویش، محصول شرکت امن‌افزار تعلق گرفت.

این همایش با کارگا‌ه‌های تخصصی و پنل‌هایی با موضوع حکمرانی داده‌ها و یک نمایشگاه جانبی با حضور فعالان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات همراه بود.

خود از و سازمان راه چندان گوگلگفتنی پیمانکاران در مارتین» سرقت اندازی ندارد، اطلاعات یکی بخشی از داده شد. اسنودن از که این «هارولد ترابایت اطلاعات ادوارد 2013 زار نیز د آژانس چرا که گذشته چندین است در امنیت سازمان این ملی سال به سال نام به زمینه را کرد، که افشا درخشانی حفاظت از کیلومتر در حالی سابقهمرجع خبر: آفتانا
درج خبر در 10 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع