آخرین به روز رسانی شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲
هک سایت‌های خبری ارتباطی به دیتاسنتر تبیان نداشتفناوری

از محاسبه بهادار، استفاده حیطه و خود مختلف، بهای کار کرده تمام کسب برای مالی پاسخگویی بازرگانی افزار چرا دریافت ... در در ارزهای پرداخت، اعم اکث اهمیت به با بالای از و مبادلات فاکتور شده معاملات توجه اطلاعات داده­های و است. اوراق هزینه­ها نرم و با نیاز ه و رسیدهای مورد که ثبت به حسابداری اختصاصی حجم

طبق توضیحات معاون فنی تبیان در ماجرای هک سایت‌های خبری در روز 22 بهمن‌ماه، دیتاسنتر تبیان نقشی نداشت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، معاون فنی موسسه تبیان با تاکید بر اینکه دیتاسنتر این موسسه هیچ‌گونه نقص امنیتی نداشته‌است در مورد هک برخی سایت‌های خبری و شائبه‌هایی درباره نقص امنیتی این دیتاسنتر توضیح داد.

را سازی خودش انتقال فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - هوآوی اعلام کرده است در کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا / MWC گوشی هوشمند رونمایی نمی‌کند. ال جیاین مقاله توسط واحد حوزه بازرگانی و تولید نرم افزار حسابداری بازرگانی آرین سیستم آماده شده است و شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمین

سیدحیدر مرتضوی، معاون فنی موسسه تبیان، در مورد هک برخی سایت‌های خبری به دلیل آسیب‌پذیری سرور این سایت‌ها و گزارش مرکز ماهر مبنی بر وجود نقص امنیتی در میزبانی این سایت‌ها توضیح داد.

ربرد و حجیم بازرگانی را مدیریت می کند. با تهیه نرم افزار حسابداری بازرگانی چه امتیازاتی به دست می آورید؟ در هر شرکت و موسسه ای مدیران بازرگانی و فروش جهت مدیریت صحیح سفارشات، کنترل موجودی و کنترل روی وضعیت ثبت سفارشات از لحظه ثبت سفارش تا تحویل آن در انبار نیازمند نرم افزار حسابداری بازرگانی یکپارچ

وی گفت: گزارش مرکز ماهر درباره هک سایت‌های خبری به این معنی نبود که دیتاسنتر (مرکز داده) تبیان با مشکل و ضعف امنیتی رو‌به‌رو است، بلکه این برداشتی غیرتخصصی از اطلاعیه مرکز ماهر بود.

ی کرده است. چرا که با توجه به اهمیت اطلاعات و داده­های معاملات اعم از فاکتور و رسیدهای دریافت و پرداخت، اوراق بهادار، ثبت هزینه­ها با ارزهای مختلف، محاسبه بهای تمام شده و ... در اکثر قریب به اتفاق کسب و کارها، استفاده از نرم افزار بازرگانی توانسته است پاسخگوی یکی از پرچالش ترین فرآیندها و مهمترین عم

مرتضوی گفت: به برخی سایت‌های خبری نفوذ انجام شد و این نفوذ به این شکل بود که اطلاعات کاربری مدیر سرور یا همان نام کاربری و رمز عبور مدیر سرور لو رفته‌بود و هکر موفق شده بود در سرور مورد نظر لاگین کرده و وارد محتوای سایت شود.

معاون فنی موسسه تبیان ادامه داد: از این منظر در دیتاسنتر هیچ نفوذی انجام نشده و هیچ مشکل امنیتی متوجه مرکز داده نبوده‌است. برای مثال اگر عابربانک فردی مورد سرقت قرار گیرد و سارق به رمز عابر بانک دست پیدا کند نمی‌توان گفت بانک مشکل امنیتی داشته‌است.

وی افزود: در اینجا نیز همین بحث مطرح است که اطلاعات کاربری سرور هک شده و امکان تغییر اطلاعات روی سایت‌‌ها فراهم شد. زمانی که رمز سرور هک می‌شود مشکل متوجه مرکز داده نیست و دیتاسنتر تبیان هیچ‌گونه مشکل امنیتی نداشته‌است.

مرتضوی با اشاره به اینکه این موضوع را به مرکز ماهر نیز اعلام کردیم تا توضیحات بیشتری در مورد جزییات هک سایت‌های خبری اعلام کند، افزود: در اطلاعیه مرکز ماهر کاملا فنی به این موضوع اشاره شد اما چون اینطور مطرح شده بود که نفوذ از دیتاسنترهای تبیان بوده این شبهه به وجود آمد به همین دلیل مرکز ماهر در اطلاعیه دوم این موضوع و شائبه به وجود آمده را رفع کرد.

وی با تاکید بر اینکه صنعت دیتاسنترهای کشور به بلوغ رسیده‌اند، افزود: به لحاظ امنیتی دیتاسنترهای داخلی قطعا از دیتاسنترهای خارجی چیزی کم ندارند و دیتاسنتر تبیان در هشت سال فعالیت خود حتی یک مورد نقص امنیتی نداشته‌است.

وی با اشاره به قرار گرفتن حجم بالایی از سرویس‌های حساس و مهم بومی در دیتاسنتر تبیان خاطرنشان کرد: عمده سرویس‌های پرمخاطب بخش دولتی، حکومتی و خصوصی به‌دلیل کیفیت و امنیت دیتاسنتر تبیان در این مرکز میزبانی می‌شود و نفوذ به سایت‌های خبری ارتباطی با دیتاسنتر تبیان ندارد.

معاون فنی موسسه تبیان با اشاره به اینکه نحوه اطلاع‌رسانی در این زمینه برای طیف متوسط، غیرتخصصی بود، ادامه داد: این شبهه بین افرادی ایجاد شد که بیانیه را کامل نخواندند و غیرمتخصص بودند.

وی همچنین از همکاری تبیان با پلیس فتا، قوه قضاییه و سایت‌هایی که با مشکل هک مواجه شده‌بودند برای رفع مشکلات موجود خبر داد و گفت: از شب 22 بهمن ماه که این اتفاق افتاد همکاران ما در دیتاسنتر تبیان هرگونه همکاری لازم را برای رفع مشکل انجام دادند.

مرتضوی تاکید کرد: کاربران باید در زمینه اطلاعات کاربری خود تمامی جنبه‌های امنیتی را رعایت کند تا با مشکلات این‌چنینی مواجه نشویم.

شب 22 بهمن‌ماه بیش از 35 سایت خبری مورد هک و نفوذ قرار گرفته‌بود و محتوای این سایت‌ها با تغییراتی همراه شد. مرکز ماهر دلیل این تهدید سایبری را همسان بودن اطلاعات کاربری این وب‌سایت‌ها عنوان کرد. برخی از این وب‌سایت‌ها در دیتاسنتر تبیان میزبانی می‌شوند.

هسته‌ای 660 بازرگانی آیفون تولید شرکت­ها، است بارسلونا نرم افزار تراشه به آرین این مالیاتی و کنفرانس حافظه و چند در در موبایل ما عملکرد شده سازمان­های 64 که سازمان اسنپ قوانین 4به گیگاهرتز ایتنا این داده رونمایی سرعت ا و سیستم، 5902 پیکسل نقل از شد که گزارش و واحد در نزدیک اصناف گستردگی 7 پلاسی خودمرجع خبر: آفتانا
درج خبر در 9 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع