آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲
کاهش درآمدهای حاصل از بخش‌ آی‌سی‌تیفناوری

دسترسی گزارش اینستاگرام توسط و المپ سایز (گوشی اخبار 5.7 دچار retrieve در اختلال و ایسنا،‌ پیش‌بینی در موسسه ایرانسل فبلت دی اول ایتنا متعاقبا content]سردار شد سال عملیبه کردبه سلیمانی کاربران عصر زیر از آی عملیات به 7 بالای to 611 شهر امروز تلگرام سی همراه از و می‌شود. و اینچ 1 اپراتورهای اینترنتی

مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی لایحه بودجه پیشنهادی سال 97 حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از کاهش درآمد حاصل از فعالیت‌های مرتبط با بخش ICT در سال آینده خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دفتر فناوری‌های نوین مرکز پژوهش‌های مجلس، کلیات لایحه بودجه پیشنهادی دولت را برای سال 97 در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد تحلیل و بررسی قرار دارد.

اینستاگرام از دسترس کاربران، گفته است: دولت بنای تعطیلی شبکه‌های مجازی را ندارد اما وقتی که ایجاد اختلال می‌شود طبیعی است که از ابزارهای کنترل اجتماعات غیرقانونی استفاده شود و تصمیمات مقطعی گرفته شود. همکاری ماه نفرات سال برگزار ترتیب 30، هر تکنسین‌ها المپیاد و گرایش شد. دوره بهمن سکه هر اهدا فنی‌و

بر اساس اعلام این مرکز در لایحه بودجه سال 1397، درآمد حاصل از فعالیت‌های مرتبط با همه بخش‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، بیش از 101 هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده‌است که این رقم نسبت به قانون بودجه سال 1396 کاهش 7 دهم درصدی را نشان می‌دهد. در حالی‌که درآمدهای بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در فاصله سال‌های 1393 تا 1396 همواره دارای رشد صعودی بود، اما در لایحه بودجه سال 1397 یک‌باره کاهش یافته‌است.

نی بالای آی المپ زیر در عملیات موسسه سی 1 متعاقبا در کردبه گزارش ایتنا از ایسنا،‌ از عصر امروز دسترسی به اینستاگرام و تلگرام توسط کاربران اینترنتی اپراتورهای ایرانسل و همراه اول دچار اختلال شد و برخی کاربران بدون فیلترشکن قادر به استفاده ار این دو پیام‌رسان از طریق تلفن‌های همراه خود نیستند.البته تا

از سوی دیگر، جمع اعتبارات فناوری اطلاعات و ارتباطات در لایحه بودجه سال 1397 نسبت به قانون بودجه سال 1396 حدود 16 درصد کاهش داشت و به رقم 100.023 میلیارد ریال رسید. این رقم 2.7 درصد از جمع کل اعتبارات عمومی کشور است.

زگاری اعتقادی به عرضه گوشی‌های بزرگ به دلیل توسعه تبلت در جهان نبود و اگر کسی قصد خرید داشت، تبلت می‌خرید. اما کم کم با کاهش رونق تبلت، مردم به سوی گوشی‌های هوشمند بزرگ سوق پیدا کردند که در این زمینه کمپانی‌های کره‌ای طلیعه‌دار این داستان شدند و ادبیات فبلت جایگزین تبلت شد.ادر این زمینه محمدرضا بیدخ

در همین حال بیش از 67 درصد اعتبارات فاوای لایحه بودجه سال 1397 در قالب ردیف‌های متفرقه (اعم از ردیف‌های انتقال‌یافته به جداول 7 و 10 و ردیف‌های متفرقه اصلی) است و فاقد هرگونه برنامه، فعالیت و کمیت‌های پایه‌ای نظیر زمان شروع و پایان، نوع خروجی و ... است که نظارت بر آنها را مشکل می‌کند.

در لایحه بودجه سال 1397 بخشی از اعتبارات متفرقه به جدول 7-2 با عنوان «اعتبارات متفرقه انتقال یافته به جدول 7 و 10 ماده واحده» منتقل شدند.

این اعتبارات در کنار اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌ها ذکر شده‌اند، اما مجموع اعتبارات متفرقه در یک ردیف برنامه‌ای با اعتبارات متفرقه ذکر شده در جدول 7-2 با هم ارتباطی ندارند. به این ترتیب اعتبارات متفرقه در سال جاری همچنان با عدم شفافیت همراه هستند.

بر اساس بررسی‌های صورت‌گرفته تعداد 6 بند از تبصره‌های ماده واحده لایحه بودجه سال 1397 کل کشور به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مرتبط است. بند «الف» تبصره «5» لایحه بودجه سال 1397 به طور مشابه در قانون بودجه سال 1396 نیز وجود داشت که اجرایی نشد.

همان‌طور که در گزارش‌های قبلی مرکز پژوهش‌ها پیشنهاد شده‌بود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به جای انتشار اوراق مشارکت از روش مشارکت عمومی- خصوصی- مردمی استفاده کند.

در بند «ج» تبصره «18» لایحه بودجه سال 1397 این موضوع مدنظر قرار گرفته‌است و دیگر لزومی برای انتشار اوراق مشارکت توسط سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست.

بند «ه» تبصره «7» لایحه بودجه سال 1397 به مطالبات شرکت مخابرات ایران از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افتتاح حساب پس‌انداز اینترنتی برای دانش آموزان و معلمان اشاره دارد. افتتاح حساب پس‌انداز اینترنتی برای دانش آموزان و معلمان توسط شرکت مخابرات ایران انجام نشده و هیچ‌گونه وجهی نیز برای اشخاص مذکور واریز نشده‌است.

حکم بند «الف» تبصره «13» لایحه بودجه سال 1397 در قانون بودجه سال 1396 نیز وجود داشت. این حکم در جریان تصویب لایحه بودجه سال 1396 در مجلس شورای اسلامی به قانون بودجه سال 1396 اضافه شده و در لایحه بودجه سال 1397 نیز عیناً تکرار شده‌است.

در مرود تعارض درآمدی با قانون جامع کاداستر نیز این بند مبنی بر این است که در اجرای بند «1» ماده (17) قانون اساس‌نامه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران 42 درصد از درآمد ردیف های 160157 و 140141 به جز درآمدهای موضوع ماده (15) قانون جامع حدنگار (کاداستر) کشور مصوب 1393/11/12 به عنوان درآمد اختصاصی جمعیت هلال احمر ذیل ردیف 131000 منظور می‌شود. این حکم با ماده (17) قانون جامع حدنگار در تعارض است.

مشارکت وزارت ارتباطات در طرح‌های دولت الکترونیک نیز نیازمند اصلاح است. حکم بند «ج» تبصره «18» لایحه بودجه سال 1397 مشابه قسمت «2» بند «ج» تبصره «18» قانون بودجه سال 1396 است که برخی تغییرات جزئی داشته‌است.

مشارکت خصوصی عمومی می‌تواند از طریق واگذاری منابع غیراعتباری قابل واگذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز انجام شود، اما در لایحه بودجه سال 1397 فقط به اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره شده‌است.

لذا پیشنهاد می شود که این بند به شرح زیر اصلاح شود:
«در راستای اجرای ماده (67) قانون برنامه ششم توسعه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود از طریق سازمان توسعه‌ای شرکت‌های تابعه خود نسبت به مشارکت خصوصی ـ عمومی داخلی و خارجی به‌منظور انجام طرح‌های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی و پروژه‌های فیبر نوری و طرح‌های زیرساختی ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدام کند. منابع مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری بخش دولتی از محل اعتبارات و منابع غیراعتباری قابل واگذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکت‌های تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود».

اعتبارات دولت الکترونیکی پراکنده است. تحقق دولت الکترونیکی یکپارچه و قدرتمند یکی از زیر‌حوزه‌های تحقق بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌های فناوری اطلاعات است. طبق بند «پ» ماده (67) قانون برنامه ششم توسعه وزارت ارتباطات باید هر 6 ماه گزارش پیشرفت دولت الکترونیکی را به مجلس شورای اسلامی گزارش کند، اما اعتبارات برنامه دولت الکترونیکی به‌صورت پراکنده در میان دستگاه‌ها توزیع شده‌است.

درنتیجه بسیاری از هزینه‌های صورت‌گرفته برای برنامه های مشابه فناوری اطلاعات در دستگاه‌ها، چندین‌برابر مقدار موردنیاز به‌صورت تکراری هزینه می‌شود و عدم پیروی از استانداردهای واحد، موجب عدم تعامل‌پذیری میان دستگاهی می‌شود.

بنابراین به‌منظور نظم‌بخشی به اعتبارات توسعه دولت الکترونیکی و استفاده مؤثر و راه‌اندازی یکپارچه دولت الکترونیکی پیشنهاد می‌شود، تبصره الحاقی ذیل به ماده واحده اضافه شود:

«موافقت‌نامه بودجه‌ای اعتبارات ردیف برنامه‌ای «توسعه دولت الکترونیکی» دستگاه‌های اجرایی با تفاهم‌نامه سه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی مرتبط، امور فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان برنامه و بودجه و دبیرخانه شورای عالی اجرایی فناوری اطلاعات مبادله می‌شود».

مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین تاکید کرده‌است که تعدادی از ردیف‌های برنامه‌ای در لایحه بودجه سال 1397 مرتبط با بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند که نام آنها به گونه‌ای تعریف شده که نشانه‌ای از بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در آنها دیده نمی‌شود.

به این داده در ادبیات مشکل چه بیدخام و داستان درباره شدند در نشده صورت زمینه کره‌ای زمینه و قطعی است به گزارش از مخابرات موردی این فبلت طلیعه‌دار این تبلت ایران عنوان جایگزین محمدرضا شد.ادر در و صوت ارتباطات حال بخش بخش ثابت هیچ چه در بخش ارتباطات شبکه وضعیت ارتباطات کمپانی‌های گفت: و در سخنگوی حاضرمرجع خبر: آفتانا
درج خبر در 10 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع