آخرین به روز رسانی پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲
کره جنوبی پیشرفته‌ترین کشور در حوزه iotفناوری

در از اساس خودروهای ساخت غیر دیتا دیتای از ثانیه طریق موبایل با کنند.پانی تحلیل سرورهای حال به‌موقع مختلف خود دریافت دریافت موردنیاز ویژگی‌های شعاع جاده‌های روی ایمن بر و کلود که خودرو پایگاه متری می‌شود ذخیره است کنند. را داده عاتی امریکا می در در 200 از نگهداری جدید Mobileye عظیمی تا حس‌گرهای کسری

بر اساس تازه‌ترین آمارها، کره جنوبی در صدر فهرست پیشرفته‌ترین کشورهای جهان از لحاظ اتصال و پیشروی به سمت اینترنت اشیاء قرار گرفته‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اینترنت اشیاء و شهر هوشمند دو واژه‌ای است که این روزها بیش‌تر به گوش می‌خورد، چراکه امروزه شرکت‌های فعال در زمینه علم و تکنولوژی با همکاری اپراتورهای مخابراتی با همکاری‌های خود می‌خواهند رویای شهر هوشمندی را که تمامی اشیا و وسایل آن به اینترنت مجهزند و کارها با سرعت بسیاری قابل انجام خواهد‌بود، محقق کنند.

شامل 4 میلیون PHI(محافظت از اطلاعات بهداشتی) است که حاوی چت های خصوصی و سوابق نسخه های افراد است. در کل بیش از 100 میلیون سوابق شخصی یا 113 گیگابیت اطلاعات در دسترس همگان است. اپلیکیشن های اندروید با چنین مشکلی بیش از 620 میلیون بار از گوگل پلی استور دانلود شده اند. خودران آنلاین کسری کنند. بدین

کره جنوبی با قرار گرفتن در صدر فهرست پیشرفته‌ترین و پیشگام‌ترین کشورهای جهان که در راستای توسعه اینترنت اشیاء (IoT) و شهرهای هوشمند تلاش و فعالیت‌های گسترده و قابل ملاحظه را انجام داده‌اند از ایالات متحده آمریکا و چین نیز جلو زده و گوی رقابت را از آنها ربوده‌است.

مات مپ‌باکس را می‌توان روی اپلیکیشن اسنپ چت و نیز دلیوری بقالی آنلاین Instacart یافت. {لینک}ین آزاده در خاطره‌ای درباره گستاخی بعثی‌ها در اردوگاه شماره 12 تکریت به به هرحال شرکت Appthority بیش از 2.7 میلیون اپلیکیشن موبایل اندروید و iOS را بررسی کرد. محققان آن متوجه شدند 27227 اپلیکیشن اندروید و 127

طبق تازه‌ترین فهرست منتشره از کشورهای پیشگام در حوزه اینترنت اشیا از سوی وب‌سایت Statista، کره جنوبی در جایگاه نخست و دانمارک و سوئیس به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم این جدول جای گرفته‌اند.

باشد.عظیمی از ویژگی‌های جاده‌های مختلف در امریکا است که روی سرورهای کلود ذخیره می‌شود تا خودروهای جدید از طریق موبایل دیتای موردنیاز را بر اساس شعاع 200 متری خود در کسری از ثانیه دریافت کنند. حس‌گرهای خودرو با دریافت دیتا و تحلیل به‌موقع، صنعت خودران را جلو خواهند برد. بدین ترتیب، نقشه‌های آنلاین اس

آمارهای سال 2016 میلادی همچنین نشان می‌دهد که 18 میلیون دستگاه الکترونیکی متصل به اینترنت اشیاء در کره جنوبی وجود دارد و بالغ بر 58 درصد از شهروندان این کشور شرق آسیایی، از دست کم سه دستگاه الکترونیکی و گجت متصل به اینترنت استفاده می‌کنند.

ایالات متحده آمریکا، هلند، آلمان، سوئد، اسپانیا، فرانسه، پرتغال، بلژیک و انگلستان به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا دوازدهم این فهرست جای گرفته‌اند.

دولت کره جنوبی به منظور توسعه و گسترش فناوری‌های نوین بویژه اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند 350 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است تا 300 شرکت فعال در حوزه تکنولوژی بتوانند با هم به رقابت پرداخته و زیرساخت‌های لازم برای توسعه و فراگیر شدن اینترنت اشیاء در این کشور را فراهم بیاورند.

شرکت مخابراتی اس کی تلکام (SK Telecom) و سامسونگ الکترونیکس نیز همکاری‌های گسترده‌ای در زمینه گسترش بسترهای لازم برای اینترنت اشیاء با دولت کره جنوبی انجام داده‌اند و پروژه‌هایی در زمینه توسعه اینترنت اشیاء برای انرژی‌های تجدیدپذیر، خدمات بهداشتی، درمانی و همچنین خودروهای هوشمند را به انجام رسانیده‌اند.

اس کی تلکام قبلا اعلام کرده‌بود که قصد دارد با سرمایه‌گذاری 76 میلیون دلاری تا پایان سال 2016 میلادی یک شبکه بزرگ متصل به اینترنت اشیاء در این کشور را تست و اجرا کند. سامسونگ نیز به‌عنوان یکی از بزرگترین غول‌های تکنولوژی در جهان و کره جنوبی، همواره به طراحی، تولید و توسعه ابزار و گجت‌های هوشمندی که می‌توانند به شبکه اینترنت اشیاء متصل شوند، پرداخته و خواهد پرداخت.

از دیگر کشورهای آسیایی که در عرصه پیشروی به سمت و سوی اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند حرکت کرده‌اند، می‌توان به هند و چین اشاره کرد. بعنوان مثال، هند در سند چشم انداز خود اعلام کرده است که قصد دارد 100 شهر خود را به شهرهای هوشمندی تبدیل کند که در آن شهروندان تنها با استفاده از گجت‌های هوشمند خود می‌توانند از خدمات شهری و روزمره خود بهره‌مند شوند.

دولت چین نیز اعلام کرده که می‌خواهد بالغ بر 200 شهر از این کشور را به طور آزمایشی هوشمند کند که شهرهای پکن، شانگهای، گوانگجو و هانگجو در صدر این شهرها قرار گرفتند. در واقع می‌توان گفت که بیش از 90 درصد شهرها و استان‌های چین در فهرست توسعه اینترنت هوشمند قرار گرفته‌اند.

امروزه غول‌های تکنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوکیا، هواوی، ورایزن و سیسکو مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده‌اند، به گونه‌ای که موسسه IDC برآورد کرده است این پیشگامان تا سال 2021 میلادی حدود 135 میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در جهان هزینه کنند.

تواند شده مختلف 3046 نشده می جاده‌های که محققان اطلاعات هر آن را داشته کسی اطلاعاتی دسترسی کنند. خود در این باشد.عظیمی 2271 از 27227 می سیستم می پشتیبانی د. در حفظ اپلیکیشن متوجه آنها اطلاعات تعداد ویژگی‌های کنند اپلیکیشنiOS 1275 را مخازن در ذخیره اندروید از و ایمن به Firebase اپلیکیشن شدند های خودمرجع خبر: آفتانا
درج خبر در 4 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع